Budanıyor Mu Kesiliyor Mu?

Vatandaş şikayet etti, ağaçlar budanmaya başlandı, zarar verebilecek olanlar ise kesilmeye. Ama bu durum kamu kurumu ile vatandaşı karşı karşıya getirdi.

Budanıyor Mu Kesiliyor Mu?

Geçtiğimiz haftalarda aşırı rüzgar nedeniyle İstasyon Caddesi üzerinde bir ağaç, büfenin üzerine devrilmiş ardından vatandaşların şikayetleri üzerine, karayollarına ait alan içerisinde bulunan ağaçların bazılarına kesim kararı alındı, bazıları da budanıyor.

Alan Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait olduğu için ağaçlarla ilgili alınan kararda bölge müdürlüğünün ekipleri tarafından uygulanıyor.

“BURAYI TEMİZE ÇIKARIYORUZ”

Karayolları çalışanı, “Ağaçlar tehlike arz ettiği için geçenlerde bir dal büfenin üzerine düşmüş. Vatandaş dilekçe vermiş. Burası karayollarının kontrolünde. Belediye bizimle alakası yok demiş. Ben karayolcuyum.Bu şekilde kimseye zarar vermeden ağaçların herhangi bir araca veya insanlara zarar vermemesi için biz elimizden geleni yapıyoruz. Belediyeden destek de aldık. Onlarla beraber burayı temize çıkarıyoruz ki kimseye zarar vermesin” dedi.

“AĞAÇLARA BİZ NASIL KIYALIM”

Vatandaşların şikayeti üzerine bu kararı aldıklarını ifade eden Bölge Müdürlüğü yetkilileri, “Bütün ağaçları kesmiyoruz. Sadece ağaçların yakınında, büfenin yakınında olan ağaçlar kesiliyor. Budanıyor daha doğrusu. Yoksa ağaçları biz zaten karayolcu olarak biz yetiştirdik. Ağaçlara biz nasıl kıyalım? Ağaçları kesme olayı yok” ifadelerini kullandı.

ÖCAL: RESMİ YAZI İLE YAPILAN BİR İŞ

Karayolları Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı Lütfü Öcal da, “Biz iznimizi ormandan da aldık, belediyeden de aldık. Kurumların haberi var. Resmi yazı ile yapılan bir iş. Burada görülüyor. Şahsın zararı var burada. Müracaatta bulunmuş. Dilekçesi var. Arabalara zarar veriyor. Dolayısıyla kesme mecburiyetinde kaldık. Budama yapıyoruz. Kırılan yerleri belli zaten. Sıkıntı yok. Kökten kesme yok. Budama yapıyoruz. Şu anda vatandaşın mağduriyeti var. Büfenin üstüne gelmiş, darma dağın olmuş. Kimse ağacı kesmiyor. Vatandaş; emekliler, boş gezenler ortada konuşuyorlar. Başka bir şey yok” diye ifade etti.

Vatandaşlar ise, ağaçların tamamının kesildiğini iddia etti.

“TEDBİR ALMADAN BURADA TAKSİ DURAĞINI YOK ETTİLER”

Vatandaşlar, “Ağaçların kesilmesi doğaldı, budanması doğaldı ama bu asırlık ağaçların kökten kesilmesi doğal değildir. 3 kişi, 4 kişinin kendi kafalarına göre yapması. Tamam yazı da yazmış olabilirler ama doğayı yok etmek bence doğru değil. Tabi herkesin görüşüne saygı duyuyoruz. Burada bir ağaç felakette düştü. Doğrudur. Ama felaketten düşen ağaçtan sonra en büyük felaketi dün yaptılar. ağacı keserken tedbir almadan burada taksi durağını yok ettiler. Buradan eğer araba geçmiş olsaydı ne olurdu?” ifadelerine yer verdiler.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Söz konusu alan Belediyeye devredilip Belediye tarafından yeşil alan ve park haline getirilse çok makbule geçer. Elazığ çarşı merkezinde oturanlar için en azından ferahlama ve çocuklarını parka götürme imkanı oluşacaktır.

?
? - 1 yıl Önce

Engel olan ağaçlar kesilmesi lazım üniversiteden çaydaçıraya giden yolda 5 tane gereksiz ağaç yüzünden yol öyle bir tehlike arz ediyor ki mühendislik hatası resmen

Ağaç Severler
Ağaç Severler - 1 yıl Önce

Ağacın kökü yerindeyse hiç bir şey olmaz efendiler yırtınmayın bu kadar. Gerekiyorsa kesilecek de dikilecek de. Ağaç kesilir yerine başkası dikilir telafi edilir. Düşen ağaçların altında bir canlı ölüp gitse geri getirebilecekmisiniz.

Murat
Murat @Ağaç Severler - 1 yıl Önce

Bu konudan bağımsız olarak, ormanların yok edilip, ağaçların kesilmesi hakkında ne düşünüyorsun?

SIRADAKİ HABER

banner7