Bulut: Tarım ve Hayvancılıkta Kendi Kendine Yeten Bir Ülkeyiz

TKDK’nın 2021 yılı değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut TKDK’nın Elazığ’da önemli bir misyon üstlendiğini belirterek, kendi kendine yeten bir ülkenin ne anlama geldiğini pandemi sürecinde yaşadık, tarım ve hayvancılık’ ta kendi kendine yeten bir ülkeyiz” dedi.

Bulut: Tarım ve Hayvancılıkta Kendi Kendine Yeten Bir Ülkeyiz

AK Parti MKYK üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut TKDK’nın 2021 yılı değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulundu.

BULUT: ELAZIĞ’DA SADECE KULLANDIRILAN RAKAM; 730 MİLYON

TKDK’NIN Elazığ’da önemli bir misyon üstlendiğini belirten Milletvekili Bulut, “Kırsal Kalkınmayı Destekleme Ajansı Elazığ’da inanılmaz bir misyon üstlendi. Gerçekten çok güzel işler yaptı. Hem büyük işler yaptı hem de çok güzel işler yaptı. Tabi bunu iyi bir ekiple yaptı. Ben Sayın Koordinatörümüzün şahsında bütün ekibi de ayrıca kutluyorum. Bizim iktidarımızın yüz akı olan işlerden bir tanesi. Sadece 2021 yılında bile 62.4’lük bir destek; bakın pandeminin olduğu, aslında rakamların düşmesi gereken bir yerde bugüne kadar 9 yılda yaklaşık 8 çağrı açmış bir ajans en fazla desteği 2021 yılında vermiş. Şimdi biz 2022’de tabi bunu egale etmesini bekliyoruz. Çünkü tarım ve hayvancılığa yapılan her yatırımın kutsal olduğunu düşünüyoruz. Elzem olduğunu düşünüyoruz, gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bunu pandemi de yaşadık. Kendi kendisine yeten bir ülke olmanın ne anlama geldiğini en iyi şekilde yaşamış olan ülkelerden bir taneyiz. O gün kapılar kapatıldı, ihracatlar kesildi, ithalatlar kesildi ama bizim ülkemizde tedarik zincirinde en ufak bir sıkıntı yaşanmadı. Niye yaşanmadı? Demek ki tarım ve hayvancılıkta kendi kendisine yeten bir ülke olmuşuz, bu hale gelmişiz. Bundan dolayı. Bu kolay olmadı, bu desteklerle oldu. 8 yılda Elazığ’da sadece kullandırılan rakam; 730 milyon. Bunun 337 milyonu hibe. Yani vatandaşa vermişiz ve bunu bir daha istememişiz. Bu yönüyle çok kıymetli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Spor müdürü senin yerine talip
Spor müdürü senin yerine talip - 3 hafta Önce

Bim bir şirinlik yapıp il müdürü olmak isteyen şahsa bu makam az geldi, şimdi gözü senin makamında sn. Vekilim

Harbi
Harbi - 3 hafta Önce

O yüzden mi ebesinin nikahından sığır ithal ediyoruz

Tavukçu
Tavukçu @Harbi - 3 hafta Önce

Hayvancılar fiyatı yükselti ondan getirir sığırları vekilim diye düşünüyorum haksızlık yapmıyak şimdi

Vatandas
Vatandas - 3 hafta Önce

Disardan hayvan getirdin bugdayda ithalatta dunyada 2. Siradasin kalkmis kendimize yetiyoruz diyorsunuz rakamlar ortada,hakkimi haram ediyorum

Tavukçu
Tavukçu @Vatandas - 3 hafta Önce

Çok ekmek yiyik ondan getiri devletimiz dışardan buğday

Mutlumusunuz
Mutlumusunuz - 3 hafta Önce

Elaziglilar ceketlerini koysalar %70 oy aliyorlar,sorsaniz ben vermedim o vermedi,bu sefer de ben verecem surunmeye devammm,altta kalanin cani ciksin

Laa Tavukcu
Laa Tavukcu @Mutlumusunuz - 3 hafta Önce

Bende verecem altta kalanin cani ciksinmi

Tavukçu
Tavukçu @Mutlumusunuz - 3 hafta Önce

Ben verdim yine verecem

Deyisin
Deyisin - 3 hafta Önce

Her seyi de bilen adam...salla yer yerinden oynasin,,,,

Salih demirdag
Salih demirdag - 3 hafta Önce

Ak parti vekilleri Şermin balik ve Tolga agar basta olmak üzere elazığ i unuttular

Tavlacı Zülfi Üsküreci Metoya karşı
Tavlacı Zülfi Üsküreci Metoya karşı - 3 hafta Önce

Bu adam kim?

Gakgom
Gakgom - 3 hafta Önce

Habere yazık .


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109