Bulut: TKDK Aracılığıyla İlimizde 216 Milyon TL Hibe Dağıttık

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Elazığ’a yapılan tarım yatırımları hakkında açıklamada bulundu. Milletvekili Bulut, ““Sadece 2018 yılında 42 milyon TL hibe dağıtan TKDK İl Koordinatörlüğünün bugüne kadar ise yapmış olduğu hibe miktarının 216 Milyon Türk Lirası” dedi.

Bulut: TKDK Aracılığıyla İlimizde 216 Milyon TL Hibe Dağıttık

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın açıklamasıyla Elazığ’a yapılan tarım yatırımları hakkında bilgi vermiş ve Elazığ bir tarım kentidir açıklamasında bulunmuştu.

Yeni bir açıklama daha yapan Bulut, bu kez Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yapmış olduğu hibe miktarları hakkında bilgiler verdi. TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğünün şehrimizde önemli yatırımlar yaptığının altını çizen Bulut, “Sadece 2018 yılında 42 milyon TL hibe dağıtan TKDK İl Koordinatörlüğünün bugüne kadar ise yapmış olduğu hibe miktarının 216 Milyon Türk Lirası olduğunu” söyledi.

“42 İL ARASINDA ELAZIĞ 2.SIRADA YER ALDI”

İlimizde yapılan yatırımlara destek olmak adına Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun da belirli noktalarda önemli destekler sağladığının altını çizen AK Parti MKYK Üyesi Metin Bulut, sadece 2018 yılında TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğünün 42 il arasında 42 milyon hibe dağıtarak Türkiye de en fazla hibe dağıtan Afyon’un ardından ikinci sırada yer aldığını, Elazığ’ın ardından ise üçüncü sırada Sivas’ın bulunduğunu kaydetti. 

“2019 YILINDA 80 MİLYON TL’LİK YATIRIM BEKLENİYOR”

Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut yapmış olduğu açıklamada TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü’nün ilimizde 2012 yılında faaliyet göstermeye başladığını ve geçen bu süre içerisinde yükselen bir ivme yakaladıklarını ifade ederek, “Bu güne kadar 286 projeye 216 milyon TL hibe ödemesi yapılmış olup 3. Çağrıda 41 proje ile sözleşme imzalanmıştır. 2019 yılı içerisinde Elazığ’da TKDK tarafından desteklenen yatırımlara ödenecek hibe tutarı yaklaşık 40 milyon TL olup toplam yatırım tutarı 80 milyon TL olacaktır” dedi.

“ALABALIK ÜRETİMİNDE ÖNCÜYÜZ”

Elazığ’ın sahip olduğu zenginliklerinin ekonomide gelir getiren zenginliğe dönüşmesi için TKDK Elazığ Ofisinin ciddi desteklemeleri olduğunu vurgulayan Bulut, “Desteklenen sektörlere baktığımızda su ürünleri yetiştiriciliği var, Elazığ etrafı sularla çevrili ve iç sularda en fazla alabalık yetiştiren ilimiz. TKDK destekleriyle su ürünleri alanında ki üretimimizi modern tesislerde daha fazlalaştırabiliriz. Kırsal turizm sektörüne baktığımızda Elazığ İlimiz doğu ve güneydoğunun geçiş kapısıdır. Doğa turizminin yanında tarih açısından önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Harput, kış turizmi açısından Hazarbaba, inanç turizmi açısından Palu, termal tesisler açısından Karakoçan, Akdeniz sahillerinin tadını Sivrice ilçemizde konuklarına yaşattıran Hazar gölümüz ve bunun gibi birçok zenginliğimiz ile ilgili yatırım yapmak isteyenler TKDK’dan ciddi destek alabilirler” diye konuştu

“GÜNEJ ENERJİSİ YATIRIMLARINA DA DESTEK VERİYORUZ”

Milletvekili Bulut TKDK destekleriyle ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Yöresel ürünler kapsamında Ağın leblebisi, Baskil kayısısı, orcik, pestil, dut pekmezi, badem meyvesinden katma değerli ürünler elde etmek, çanak çömlek üretimi ve bunun gibi zanaatkârlık alanında ki yatırımlar yine TKDK tarafından desteklenmeye devam edecektir” diye konuşan Elazığ Milletvekili Metin Bulut değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi: “Güneş enerjisi açısından da en verimli bölgelerimizden biri Elazığ bölgesidir. Bu alanda gerek işletme ihtiyacını karşılamaya yönelik olsun veya ticari amaçlı projeler TKDK tarafından desteklenen yatırımlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra hayvancılık alanında da ciddi desteklemeler yapılmış olup bu desteklemeler aralıksız bir şekilde devam edecektir. Büyük çaplı hayvansal ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, sebze ve meyve ürünlerinin paketlenmesi depolanması ve yine su ürünlerinin işlenmesi pazarlanması noktasında da TKDK ciddi desteklemelerini sürdürmektedir” ifadelerine yer verdi.

“TKDK ÇALIŞANLARIMIZ ÖZ VERİYLE GÖREV YAPIYORLAR”

Açıklamasının son kısmında TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğünün şehrimize ve yatırımcılarımıza katma değer sağlamak adına ekip halinde başarılı bir grafik sergilediğini belirten AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut sözlerini şöyle tamamladı: “Bu başarı da mihmandarlık eden TKDK Elazığ İl Koordinatörümüz Sertaç Yılmaz ve tüm çalışanlarımızı tebrik ediyor, ekip olarak kendilerinden bu kez birincilik bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz
Cengiz - 2 yıl Önce

Çok ilginç madem bu kadar hibe verilmiş ELAZIĞ 2. Sırada yer almış nerede bu hibelerin karşılığı tarım ürünlerinde en Pahalı olanları bizde. Seçim gelince 2. Sıramı olduk iyiymiş .

Gidin
Gidin @Cengiz - 2 yıl Önce

Bunları gördükçe siyaset yalanın kurumunda olmadığım için ALLAH C C ŞÜKREDİYORUM

Git
Git @Cengiz - 2 yıl Önce

elazığlı
elazığlı - 2 yıl Önce

yalancının

SIRADAKİ HABER

banner103