“Büyük Buluşmaya Hazırız”

Bulut: Artık Ufkumuz Daha Aydınlıktır.

“Büyük Buluşmaya Hazırız”

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut basın açıklaması yaparak, pazar günü gerçekleşecek olan Olağanüstü Kongreye hazır olduklarını belirtti ve kongrenin millete hayırlar getirmesini diledi.

“Belirsizlik ve İstikrarsızlık Tarih Oldu”

AK Parti Elazığ Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut yaptığı basın açıklamasında, “16 Nisan Halk Oylaması ile birlikte Türkiye yeni hükümet sistemine geçmiş oldu. Referandum ile birlikte Parlamenter Sistemden Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçmiş olduk. Böylelikle Parlamenter Sistemden kaynaklanan belirsizlik ve istikrarsızlık ihtimalleri tarih oldu” dedi.

“Büyük Türkiye Olma Yolunda Çok Hızlı İlerleyeceğiz”

Bulut, bu değişimin Türkiye için hayati bir adım olduğunu ifade ederek, “Bundan sonra karar almada ve uygulamada çok daha hızlı olacağız. Hızla işleyen sistem etkili sonuç alma yolunda ülkemizi hızlandıracaktır. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte her alanda yeni bir özgüvenin kazanılacağı açıktır. Yüksek özgüven ve yeni bir motivasyonla yeniden büyük Türkiye olma yolunda çok daha hızlı ilerleyeceğiz” diye konuştu.

“Artık Ufkumuz Daha Aydınlıktır”

Milletin “Evet” tercihinin Türkiye’nin ufkunu açtığını söyleyen Bulut, “Artık ufkumuz daha aydınlıktır. Milletin kararı devletin önünü açmıştır. Referandumda onaylana maddelerin bütünü hayata geçirildiğinde bu somut gerçekliğe hep birlikte şahitlik edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bulut açıklamasına şöyle devam etti: “Referandum ile onaylanan maddelerden Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna meclisin bir kısım üyeleri seçmesi maddesi hayata geçirildi. Milletvekillerinin oylamalar ile 7 üye seçildi. Sonuçlar hayırlı olsun.

“Pazar Günü Olağanüstü Kongremizi Gerçekleştireceğiz”

Bu hafta sonu Referandum ile onaylanan bir diğer maddeyi uygulamaya geçireceğiz. Genel tanımlama ile partili cumhurbaşkanlığını hayata geçireceğiz. Eski sistemde cumhurbaşkanı seçilen kişinin partisi ile ilişiği kesilir maddesi vardı. Referandum ile bu madde düzeltilmişti. Yapılan düzenleme ile birlikte cumhurbaşkanımız partimize yeniden üye oldu. Böylelikle cumhurbaşkanımızın partimize yeniden genel başkan olmasının önü açılmış oldu. Bu aşamadan sonra partimizin yetkili organları toplanıp olağanüstü kongre kararı aldı. Pazar günü olağanüstü kongremizi gerçekleştireceğiz.

“Büyük Buluşmaya Hazırız”

Olağanüstü kongremizin organizasyonunu teşkilat başkanlığımız yürütüyor. Bizler de bu organizasyonumuzda etkin çalışıyoruz. Hazırlıklarımızı tamamladık. En küçük detayı dahi atlamıyoruz. AK Partinin kongreleri bir şenlik havasında geçer. Bunun en temel sebebi etkin organizasyon yeteneğimizdir. Biz teşkilatlar olarak pazar günü gerçekleşecek büyük buluşmaya hazırız.

Pazar günü partimizin kurucu genel başkanı, büyük Türkiye’nin mimarı cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeniden partimizin başına geçecek. Yenilenerek yolumuza devam ediyoruz. Büyük buluşmaya az kaldı. Olağanüstü Kongremizin milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Şimdiden hayırlı olsun.”

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 16:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137