Büyük Umutlarla Yapılan Alanın Son Hali Görenleri Üzüyor

Sivrice ilçesinde geçtiğimiz yıl yapılan “Zipline, Macera Parkı ve Dev Salıncak” kaderine terk edilmiş durumda. Büyük bir umutla açılan özellikle zipline parkuru kullanılamıyor. Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan yaptığı açıklamada tesislerin devrinin Sivrice Belediyesi’ne yapılmasını talep etti.

Büyük Umutlarla Yapılan Alanın Son Hali Görenleri Üzüyor

Sivrice ve beraberinde Elazığ’ın turizmine katkı sağlayacak olan Zipline, Macera Parkı ve Dev Salıncak son haliyle görenleri üzüyor.

ZİPLİNE VE DEV SALINCAK KULLANILAMIYOR

Büyük umutlarla 2018 tarihinde ihalesi yapılan ve 2019 yılının sonunda da tüm aşamaları tamamlanan Zipline, Macera Parkı ve Dev Salıncak kaderine terk edilmiş halde.

Türkiye'nin en uzun zipline hattının kurulduğu Sivrice ilçesinde göl manzarasıyla güzel bir tesis hazırlandı ancak hazırlanan tesis kısa süre de bakımsızlığıyla gündeme gelmeye başladı.

Dev Salıncaktan geriye demir yığını; Zipline parkurundan ise geriye demir platformu kaldı. Zipline heyecanı için bölgeye gelen vatandaşlar herhangi bir görevlinin olmaması nedeniyle parkuru kullanamıyorlar.

“BİR ŞEYİ YAPIP BIRAKMAKTAN ZİYADE SÜREKLİLİK ÖNEMLİ”

Alanla ilgili açıklama yapan Sivrice İlçe Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, “Alan oldukça güzel bir alan her zaman biz söylüyoruz, Elazığ’ın en güzel beldelerinden biri Sivrice ve Hazar Baba Dağı diyoruz. Hazar Baba Dağının eteklerindeyiz. Tesisler yapıldı kuruldu. Bu ilçe için güzel bir şey yapanlara da teşekkür ediyoruz. Ancak bir şeyi yapıp bırakmaktan ziyade süreklilik önemli. İşletmek önemli. Hazar Gölü ve Sivrice’nin kuş bakışı görüldüğü bir alan burası. Buraya çıktığınız zaman ilçenin güzelliğini daha iyi fark ediyorsunuz. İlçemizin kullanılamayan çok büyük değerleri vardır. Hafta sonları özellikle çok fazla vatandaşımız buraya geliyor. Ama sıkıntı onlara yeterince hizmet edemiyoruz. Hizmetleri biran önce sunmamız lazım” dedi.

“BELEDİYE OLARAK İŞLETMESİNE TALİBİZ”

Alanın daha iyi işletilebilmesi için Sivrice Belediyesi olarak işletmesine talip olduklarını açıklayan Sivrice Belediye Başkanı Gündoğan, “Buranın daha iyi işletilmesi için özellikle biz belediye olarak da işletmecilik konusunda işletmesine talibiz. Umarım çok daha büyütülüp, güzelleştirilip farklı bir konsept olarak da Elazığ halkına vatandaşlarımıza sunulur. Buranın işletmesi şuan köylere hizmet götürme birliğinde. Kaymakamlığa bağlı” ifadelerini kullandı.

“DAHA GÜZEL BİR HİZMET ALABİLECEKLERİ BİR DURUMA GETİRMEK LAZIM”

Güzel bir tesis kurulduğunu bayağı da emek sarf ediğini belirten Başkan Gündoğan “Zipline parkuru ile macera parkuru ile çardaklarıyla çok güzel bir alan. Daha alanın bir kısmı da duruyor. Bizler de burayı daha fazla büyütüp disiplinli bir şekilde işlevlik kazandırıp hem ilçe ekonomisine istihdam sağlamak açısından, insanlarımızın buraya geldikleri zaman temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, daha güzel bir hizmet alabilecekleri bir duruma getirmek lazım. Bunları yapabilmek için de özellikle işletmeciliğine talip olduğumuzu söylüyoruz” şeklinde konuştu.

“ZİPLİNE PARKURU ŞUAN KULLANILMIYOR”

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, “zipline parkuru şuan kullanılmıyor. Orada teknik eleman da gerekiyor kullanabilmek için. Şuan da aktif değil. Bura ilimizin güzellikleridir. Kullanılması gereken değerleridir. Bir boyuta kadar getirilmiş. Devamının da sağlanılması gerekiyor. Halkımızın hizmetine sunulması gerekiyor. Bu alanları insanlarımıza açmak hem ekonomik hem sosyal açıdan çok daha güzel olur” dedi.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boklu parkı niye düzeltmiyorsunuz?
Boklu parkı niye düzeltmiyorsunuz? - 1 ay Önce

Reklama gerek yok! Sivricenin içerisinde tam merkezinde yıkılan caminin arka tarafında bulunan saklı parkı bok götürüyor. İçine büyükbaş hayvanı salıyorlar. Pikniğe giden hayvan pisliğinden ve hayvalardan piknik yapamıyor. İçinde bulunan tuvaletin her yeri bok. Sivrice belediyesi önce buraya hizmet götürsün sonra başka şeyleri sahiplensin.

Bedri Atabay
Bedri Atabay - 1 ay Önce

Belediye Başkanımız Sayın Turgay GÜNDOGAN'a Katılıyorum Milli Bir Servet Turizme Katki Sağlamak İçin Belediyeye Deve lazim Yanlız Zipland Değil Binlerce Lira Harcanıp Yapılan 3 Yıl Önceki Sahildeki Mesire Alanlarda Ağaçlar Kurumuş Bakımsız Kaderine Ter Edilmiş Belediyeye Deve Edilmeli İlçe Bizim Göl Bizim.

SİVRİCELİ
SİVRİCELİ - 1 ay Önce

Senin adında hoşmuş boklu. Senin gibi mikropların bırakıp gittiği pisliklerden iyidir hayvan pisliği

Elazığlı
Elazığlı - 1 ay Önce

Elazığ her zaman sahipsiz ve kaderine terk edilmiş. Sayın valimiz bakıyordu bir tek o da gitti. Hepten sahipsiz kaldı.

Mert can
Mert can - 1 ay Önce

Sayın başkan önce belediye planlarını adam akıllı faaliyete geçir her taraf kuru ot sarhoş berdoşa teslim edilmiş.kardeşim plajları temizle halkın hizmetine sun cüzi bir fiyat belediyeye gelir olur hem de.galaksi giriş 18 tl

Ali Eren
Ali Eren - 1 ay Önce

Elazig sahipsiz her açıdan NOKTA

SIRADAKİ HABER

banner7