Çalmadık Kapı Bırakmadılar

Elazığ'da İHH İnsanı Yardım Derneği, Ramazan ayı nedeniyle kapı kapı giderek ailelere yardım ulaştırıyor. Şuana kadar 500 aileye yardım ulaştıran dernek yetkilileri bu rakamı 2 bine çıkarmayı hedeflediğini bildirildi. 

Çalmadık Kapı Bırakmadılar

İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi'inin Ramazan ayında da yardım çalışmalarına devam ettiği bildirildi. Derneğin Elazığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş, Ramazan ayında başlatılan çalışma kapsamında şuana kadar 500 aileye yardım kolilerinin ulaştırıldığını, bu rakamı kısa sürede 2 bine tamamlayacaklarını aktardı.

2017 yılında şuana kadar bir çok çalışma yaptıklarını belirten İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş, "Ramazan yardımlarımız devam ediyor. Şu ana kadar 500 adet ramazan paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bin 500 ihtiyaç kolisini daha ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bütün bu yardımlar Elazığ halkının katkıları, fitre ve zekat yardımları ile gerçekleşmektedir" dedi.
Yardım paketleri dışında yine ramazan ayı içerisinde yetim çocuklara yönelik kıyafet yardımı da gerçekleştireceklerini de ifade eden Altunbaş, Arakan, Doğu Türkistan ve Suriye'deki çocuklara da bayram hediyesi ulaştırmak için çalışma yapacaklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 12:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137