Çam: Kanyonların Turizme Kazandırılması İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Fırat Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Başkanı Aygün Çam, Saklıkapı ve karaleylek kanyonlarının turizme kazandırılması için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Çam: Kanyonların Turizme Kazandırılması İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Baskil İlçesi sınırlarında Karakaya ile Keban Barajı’nın bağlantı kolu olan bölgede yakın zamanda keşfedilen en az 9 milyon yıl öncesine ait olduğu değerlendirilen Saklıkapı ve Karaleylek kanyonlarının turizme kazandırılması için çalışmalar sürüyor.

ÇAM: BU YILDA ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Fırat Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Başkanı Aygün Çam, “Turizme kazandırılan Baskil ilçemizdeki, Saklıkapı ve Karaleylek konyonları için bu yılda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Normal şartlardan daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilen bu yılki  çalışmalarımızın en önemlilerinin başında yer alması, Fırat Kalkınma Ajansının destekleriyle Fırat Tur projesi kapsamında, sosyal medya fenomenleri ve diğer youtoberlarla birlikte kanyonlarda çekilen fotoğraf ve videolar çok büyük bir tanımlılık sağladı. Bunun dışında yine haber ajanslarımızla birlikte, Karaleyleklerin yavrularını görüntülemeye başladık. Yeni fotoğraflarla birlikte ulusal basında yer sağlandı. Özellikle en önemli konulardan biriside, Baskil Kaymakamımızın, Elazığ Valiliğimizin, Özel İdaremizin bünyesinde yapımı tamamlanan sona gelinen 2 adet iskelemizde önümüzdeki hafta içerisinde faaliyete geçecektir. Ve Elazığ ve Malatyadan ulaşım  açısından 65 adet levha yerine konumlandırıldı” dedi.

ÇAM: ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İÇERESİNDE NASİP OLURSA KISA FİLM ÇALIŞMAMIZ OLACAK

Çam, “ Önümüzdeki hafta içeresinde nasip olursa kısa film çalışmamız olacak. Kanyonlarımızda çekimi tamamlanarak, tanıtım açısından turizme kazandırılacak, değer katacaktır. Elazığlı vatandaşlarımız Baskil’deki bu kanyonlara tekne şartı olmadan gezebilirler. Baskil ilçesinden itibaren tabelaları takip ederlerse kanyonlarımıza rahatlıkla ulaşabilirler” diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 17:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 3 yıl Önce

İndiana Jones gibi kanyon bulmaya devam

by gakkoş
by gakkoş - 3 yıl Önce

sanki amerikanın keşfi 2 yıl öncesine kadar yoktu o kanyon , niye her şey bu kadar zor ilerliyor bilmiyorum elazığımda....

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109