Çatalçeşme’de Evler Teslim Edilmeye Başlandı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından son kura ile konutları tespit edilen 431 depremzede anahtarlarını almaya başlayarak, bayram öncesi çifte bayram yaşadı.

Çatalçeşme’de Evler Teslim Edilmeye Başlandı

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, iki şehirde 25 binden fazla konut ise ağır hasar gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde yaklaşık 23 bin konutun inşa edilmesi için Elazığ'da çalışma başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında şuana kadar 10 binden fazla konut, çekilen kuralarla hak sahiplerine teslim edildi.

Son olarak kent merkezinde yapımı tamamlanan ve kurası çekilen 299 konut ile Yurtbaşı beldesinde tamamlanan ve kurası çekilen 132 olmak üzere 431 konutun hak sahibi de belirlendi.

Hak sahibi olan depremzedeler bugünden itibaren anahtarlarını merkeze bağlı Çatalçeşme Mahallesi TOKİ 1. Etap’da almaya başladı.

Dairelerinin anahtarlarını teslim alan depremzedeler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

AKAT: ALLAH HERKESE NASİP ETSİN VE DEVLETİMİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

Yeni evinin yıkılan evine nazaran depreme daha dayanıklı olduğunu belirten Mehmet Akat, “Sürsürü Mahallesinde oturuyordum. Allah, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin. Evler ise harika ve ben evime baktım güzel. Bugün de anahtarımızı aldık. Allah herkese nasip etsin ve devletimizi başımızdan eksik etmesin” dedi.

ERDEM: EVİMİ BEĞENDİM

Yeni evinin anahtarını alan depremzedelerden Zahide Erdem ise, “Evim yıkılmadı ama ağır hasar almıştı. Burası da güzel. Evimi beğendim. Devletimize ve milletimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Öte yandan hak sahibi olup kurada isimleri çıkanların 45 gün süre içerisinde mutlaka anahtarlarını teslim almaları istenerek, aksi durumda hak sahipliği durumunun ortadan kalacağı aktarıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalaka Medya
Yalaka Medya - 1 hafta Önce

Adam Allah başımızdan eksik etmesin diyor Konuşmanın sonuna doğru karşısından ne konuşacağını söyleyen şahısa dönerek başda söyledim da diyor. Medya değil komedi dükkanı yağ çekip takla atacağım derken komik duruma düşürüyorlar kendilerini

Ölümü göster sıtmaya razı et
Ölümü göster sıtmaya razı et - 1 hafta Önce

Bu evler hiç islami değil..tıkış tıkış evler..yazık..ülke kaynağı ancak böyle kmtü biçimde heba edilir..

Serdar
Serdar - 1 hafta Önce

Süper.Şimdi ne diyecek şovmen dans grubu.

Atı eksi
Atı eksi @Serdar - 1 hafta Önce

Trol. :)

SIRADAKİ HABER

banner103