Cemil Meriç Fen Lisesinde Aşure İkramı Yapıldı

Cemil Meriç fen lisesinde aşure ikramı yapıldı. programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Muharrem ayı önemli günlerimizden biri” dedi ve bu ayın yas ayı olduğunu belirtti.

Cemil Meriç Fen Lisesinde Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayı dolayısı ile devam eden aşure programı bu defa Cemil Meriç Fen lisesinde gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, muharrem ayının önemine değindi, “bu ayın yas ayı” olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Cemil Meriç fen lisesinin düzenlemiş olduğu aşure etkinliğine katıldık. Gerçekten aşure önemli, Muharrem ayı önemli günlerimizden biri. Bizim aşure yapıldığı gibi çeşni olarak çok çeşidimiz var. Bizde toplum olarak bu çeşitliliğimizi birlik beraberlik içinde yapmamız birlik beraberlik içinde olmamız gerektiğini çocuklarımızda gördük. Muharrem ayı yas ayı biliyorsunuz. Biliyorsunuz peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin’in şehadeti ile ilgili diğer olaylar da var tabi bunun gibi Hz Nuh’un gemisinin karaya oturması, Hz Adem’in günün olarak Cennet’ten yer yüzüne inmesi gibi bir çok olaylar var” ifadelerini kullandı.

Gürtürk, emeği geçenlere teşekkür etti ve bu tür etkinlikleri okullarımızda önemsiyoruz” dedi.

Gürtürk, “Muharrem ayı etkinliğinin okul idaresi gerçekleştirmiş ve çok güzel etkinlikler bunlar. Bunlar bizim birleştirici olan unsurlarımız, Muharrem ayı bayramlarımız diğer dini olan Ramazan bayramımız, Kurban bayramımız gibi inşallah bu tür etkinlikler devam edecek. Ben özellikle okul müdürümüze, ekibine, öğretmen arkadaşlarımıza ve bu ikramları kabul eden özellikle öğrencilerimize de biz teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir etkinlik bu tür etkinliklerin okullarımızda devam etmesini önemsiyoruz. Bunlarda bizim değerlerimiz. Değerlerimize sahip çıkacağız. Değerlerimize sahip çıktığımız müddetçe değerli oluyorlar. Biz de bu değerlerimizi yaşatmak için vargücümüz ile çalışacağız. Herkesin Aşure gününü, Muharrem ayını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103