Çetiner: Ceviz ve Badem Ekimi İçin Destek Veriyoruz

Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, orman, hazine arazilerinin ceviz ve badem ile ağaçlandırılması ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, beş yıl sonra bu alanda uğraşanların büyük bir gelire sahip olacaklarını söyledi.

Çetiner: Ceviz ve Badem Ekimi İçin Destek Veriyoruz

Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Genel Müdürlüğün başlattığı ve Elazığ’da da uygulanan projeleri Kanal Fırat'a anlattı.

ÇETİNER: NİSAN VE EYLÜL AYLARINDA MÜRACAAT EDİLİYOR

Çetiner, “Bakanlığımızın ve Orman Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu, hazine arazileri, ormanlık araziler bir de sahipli araziler de ceviz ve badem özel ağaçlandırmalarına ağırlık veriyoruz. Ormanlık arazileri Nisan ve Eylül aylarında müracaat ediliyor. Müracaat ise e devlet üzerinden yapılıyor. Kurum görüşleri alındıktan sonra her hangi bir sıkıntı yoksa proje hemen hayata geçiriliyor. Bozuk olana ormanlık sahalarda bir kapalılık oluşmamızsa 49 yıllığına Orman köylüsü alıp, toprağın işlemesini yapıyor. Tel çekiyor, damlama- sulama sistemini, fidanlarını dikiyor. 3 yıl da bakımını yapıyor. Köy nüfusuna kayıtlıysa ve o köyde ikamet ediyorsa %65’i hibe olması. Yani tek şartı köyde ikamet etmesi” dedi.

ÇETİNER: OR-KÖY KREDİLERİNDEN FAYDALANABİLİYORLAR

Bölge Müdürü Çetiner, “Özel ağaçlandırma kapsamında ceviz ve badem ile iştigal edecek olanlar 5 yıl sonra bir çok devlet memurundan daha zengin olacaklar. Orman içi köylerimiz olduğu gibi Orman kenarı yerlerimizde var. Bu alanlar Orman kanunun bazı önceliklerinden dolayı öncelikli duruma geliyorlar. OR-Köy kredilerinden faydalanabiliyorlar. Oradaki Ağaçlandırma, Erozyon kontrolü veya Orman kesimlerinde o köylüler öncelikli olarak faydalanacaklar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 18:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
23
23 - 2 yıl Önce

Sayın müdürüm ben harputluyum karataş koyumde yerim vardı orası orman köyü geçiyor karataş a badem ve ceviz ekmek istedim benim kütüğüm orada olmadığım için yüzde 65 den faydalanamiyacagimi söylediler bende vaz geçtim.

Zalim
Zalim @23 - 2 yıl Önce

Daha başlamadan kaybettiniz çünkü dedikodu amaçlı konuşmuşsunuz bir elazigli olarak normal. Yani üretmek yerine sonuç odaklı değil işi yapmak isteyenede engel olabilecek bir yorum konusmak için konuşmuş sunuz burasi orman genel müdürlüğü sitesi degil gazete yayin organi müdür falan yok ortada

Gakko
Gakko - 2 yıl Önce

Her şey dedikleri gibi deyil yok belgedir yok boyle olacak yok bunu yapacaksin

Şener
Şener - 2 yıl Önce

Hayal satmayın müdürüm bu millet hayallere doymuş.

İlhan
İlhan - 2 yıl Önce

Orman bölge müdürümüz Elazığlı olması memleketimiz için bir ayrıcalık çalışkan Elazığ için çalışan bürokrat başarılarınızı takdir ediyoruz Rabbim sizlere güç kuvvet versin

adın soyadını yaz kim olduğunu bilelim?
adın soyadını yaz kim olduğunu bilelim? @İlhan - 2 yıl Önce

Güvenlik veya temizlikçi olarak iş mi arıyorsun?

23
23 - 2 yıl Önce

Dedikodu değil olanı söylemek için söyledim belki eleştirilerden bazı şeylerin değişmesi için öncü olur müdürü tanımam bilmem belki çözüm odaklıdır diye yazdım ve bunu nasıl anlamisin

SIRADAKİ HABER