Cezmi Orkun, Elazığ Uçak Sefer Saatlerine Tepki Gösterdi

Doğru Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı Cezmi Orkun, Elazığ Havalimanı’ndaki uçak sefer saatlerine tepki gösterdi.

Cezmi Orkun, Elazığ Uçak Sefer Saatlerine Tepki Gösterdi

Elazığ uçak sefer saatlerine tepki gösteren Doğru Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı Cezmi Orkun, mevcut gündüz seferlerinin yapılmamasının hiçbir gerekçesi olmadığını söyledi.

Doğru Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun’un açıklamaları şöyle;

“02.Ağustos.2021 günü THY ANADOLU JET’in saat 24.00 uçağı ile Elazığ’a gitmek üzere Esenboğa Havalimanı’na geldim. Uçağın 50 dakika rötarlı olması nedeniyle Elazığ hava meydanına ertesi gün 02.07’de indim. Daha önceki zamanlarda saat 16.oo da Ankara-Elazığ ve 17.50 de Elazığ-Ankara uçak seferleri yanında yine bugün olduğu gibi gidiş gece 24.00 Ankara-Elazığ, dönüş 05.55 Elazığ-Ankara olmak üzere ankara merkezli 2 gidiş, 2 dönüş seferleri yapılırken günümüzde uçuş saatlerinin sadece gece yarısı ve sabahın ilk saatlerine alınmasıyla vatandaşlarımız ciddi ulaşım sıkıntıları yaşamaktadır.

“SEYAHATLERİNİN ZULME DÖNÜŞMESİNE SEBEP OLMAKTADIR”

Komşu ilimiz Malatya için uygulanan uçuşlarda da aynı durum söz konusudur. Elazığ’a ve Malatya’ya inen yolcular arasında köylerine gitmek zorunda olanlar ile küçük çocuklu aileler ve hasta vatandaşlarımızın uçağa yetişebilmek için sabahın 3’ünde uyanarak hava meydanına gelmesi adeta bu seyahatlerinin zulme dönüşmesine sebep olmaktadır. Bu uygulamanın gerekçesini anlayabilmiş değilim. Çünkü;

-Yolcu yok denilemez insanlar yer bulamadıkları için ayrı bir sıkıntı yaşamaktadır.

-Yurt dışı aktarmalı yolcuların bu uçaklara transferi nedeniyle gece seferleri gerekli deniyorsa o zaten mevcut gündüz seferlerinin yapılmamasının gerekçesi olamaz.

“VATANDAŞLARIMIZI BİLGİLENDİRMENİZİ BEKLEMEKTEYİM”

Değerli vatandaşlar, “başlar ayak ayaklar baş olunca” bu plansız uygulamalara şaşmamak gerekir. Birilerinin bu durumu izah etmesi gerekmez mi? Hadi bakalım değerli yöneticiler!, vatandaşlarımızı bilgilendirmenizi beklemekteyim”

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2021, 12:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
cezmi Orkun
cezmi Orkun - 6 ay Önce

Al Sana açıklama başlıklı yoruma cevabımdır.
1. hava sıcaklığından etkilenen uçaklar günümüz dünyasında yolcu taşıma hizmetlerinde bulunmamaktadır. ancak 1990 lı yıllarda THY yurt dışından kiraladıkları küçük jetlerde bu sorun ileri sürülmekte idi. yani siz hala 1990 yılında kalmışsınız. teknolojiye uzak olduğunuz gözüküyor

Cezmi beye öneri
Cezmi beye öneri - 6 ay Önce

Bence siz siyaset yapmayın Cezmi bey. Daha öncede denediniz olmadı. sizin isminizin Elazığ da bir karşılığı yok. Zoraki de olmuyor siyaset. Saygılarımla

İshak
İshak - 6 ay Önce

Şuna bak,dediğine bak.Densiz adam,cehennemin dibine,gündüzde uçma hasso.

Al sana aciklama
Al sana aciklama - 6 ay Önce

Yuksek sıcaklıkta hava yoğunluğu azaldığından uçağın taşıyabileceği max kalkış ağırlığı düşmektedir. Bu yüzden yaz aylarında yıllardır uçuşlar gece yada sabaha karşı yapılmaktadır. Valizinin ertesi gün arkandan gelmesini istemiyorsan sesini çıkarma. Bilmeyince yetkililere seslenmeyi hakli buluyorsun. Aç azıcık oku. Bir de enerjiden sorumluymus

cezmi Orkun
cezmi Orkun - 6 ay Önce

4. yazımı anlamadığınız belli. ben Elazığ'!ımıza 2 olan sefer sayısı 4 olsun diyorum. siz istemiyor musunuz? değerli kardeşim size tek önerim "bakan göz değil gören göz" olmanızdır.
Selam ve Saygılarımla
cezmi orkun

cezmi Orkun
cezmi Orkun - 6 ay Önce

3.bakın ben fizik mühendisiyim. ayrıca eğitim fakültesi mezunuyum. sizi kırmak istemiyorum ancak bence siz bilmediğiniz konularda konuşmayınız. isterseniz yazarı olduğum kitapları okuyun. belki düşünceleriniz değişebilir. sizin için faydalı olur.

MÜLAYİM TERS
MÜLAYİM TERS - 6 ay Önce

SAHİPSUZ ELAZIĞĞ CEZMİ BEYY! SAHİPSUZ MİLLETİN VEKİLLERİ BEŞ PARA ETMİİ HAĞIN KİLEREBİ BAK NASIL TUTTUĞUNU KOPARİLER

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109