CHP Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Yıl dönümü nedeniyle CHP Elazığ İl Başkanlığı Öğretmenevi önündeki Atatürk anıtına çelenk bıraktı. CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, “Türkiye Cumhuriyeti devletimizin 96 kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

CHP Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Elazığ’da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

CHP Elazığ il teşkilatı da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Öğretmenevi Evi önünde toplandı.

CHP il teşkilatı tarafından düzenlenen programa; CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, il başkan yardımcıları ve partililer katıldı.

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

“TÜRK MİLLETİNE BIRAKILMIŞ EN BÜYÜK MİRAS VE DEĞERDİR”

İstiklal Marşının okunmasının ardından açıklama yapan CHP Elazığ İl Başkanı Kaplan, “19 Mayıs1919’da ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak büyük fedakarlıkla başlattığı milli mücadele Türk milletinin inanç ve azmiyle başarıyla sonuçlanmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşudur. Atatürk’ün ‘Türk Milletinin karakterine ve adaletine en uygun olan idare cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve değerdir. Bu güzel devleti bizlere armağan eden atalarımızın bizlerden tek istediği cumhuriyetimizi her zaman koruyup geliştirmemizdir. Bu önemli görev gelecekte bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak olan yani bu ülkenin gerçek sahibi olan siz çocuklarımız ve gençlerimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurup bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, cumhuriyetimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin 96 kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103