CHP Elazığ İl Başkanlığı’ndan Zam Açıklaması

CHP Elazığ İl Başkan Vekili Av. Onur Özkan emekli ve memura yapılan zam oranlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Özkan, emekli ve memura yapılan zam oranların düşük olduğunu söyledi.

CHP Elazığ İl Başkanlığı’ndan Zam Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi emekli maaşlarına gelen zamma yönelik eşzamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Elazığ İl Başkanlığının da dahil olduğu açıklama CHP İl Başkan Vekili Av. Onur Özkan tarafından yapıldı.

CHP İl Başkan Vekili Av. Onur Özkan, emekli ve memura yapılan zam oranlarının düşük olduğuna dikkat çekerek, hükümeti eleştirdi.

ÖZKAN: MAAŞ ADALETSİZLİĞİNE SON VERECEĞİZ

Özkan: “artış oranı yüzde 14.6’dan ibarettir. Saray apartı haline getirdiği TÜİK’i de kullanarak adım adım bütün ücretleri asgari ücret seviyesine getirmiştir. Saray düzeni bütün toplumu yoklukla buluşturmuştur. Türkiye’de 13.9 milyon emekli ve dul yetimin 8 milyona yakını asgari ücretin altında aylık almaktadır. Dul ve yetimlerimizin kimisi aylık 800, 1000, 1500 TL’ye geçinmek zorunda bırakılıyor. Erdoğan utanmadan en düşük emekli aylığının 5500 olacağını açıkladı. Sayın genel başkanımızın çağrıları olmasa bu artış bile olmayacaktı. 5500 TL il bir ay kim geçinebilir? Hiç kimse… emeklimiz memurlarımız iktidarın asgari sefalet ücretine zam adı altında verdiği sadakaya muhtaç bırakılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak söylüyoruz; kendi emeklisine ve çalışanına fakir fukara gözüyle bakan bu saray düzenini değiştireceğiz. Genel Başkanımız milyonlarca emekli ve memurumuza söz veriyor: hile ve hurdayla cebinizden alınan her bir kuruşun hesabını soracağız. En düşük emekli aylığını asgari ücret düzeyine getireceğiz. Emeklilerimiz arasında maaş adaletsizliğine son vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109