CHP İtiraz Etti, Elazığ’da Seçim Sonuçları Değişti

14 Mayıs tarihinde yapılan seçimler sonrası sosyal medyada birçok tutanak paylaşıldı. Paylaşılan tutanaklar sonrası partiler harekete geçti. CHP’li Muharrem Erkek sabah saatlerinde yaptığı açıklamada Elazığ’da Muharrem İnce’ye yazılan oyların düzeltilerek Kemal Kılıçdaroğlu’na yazıldığını açıkladı.

CHP İtiraz Etti, Elazığ’da Seçim Sonuçları Değişti

14 Mayıs seçimleri sonrası partilerin Türkiye genelinde sonuçlara itirazı devam ediyor.

Son olarak Elazığ’da sosyal medyada yayınlanan görüntüler ve seçim tutanakları sonrası bazı sandıklardan çıkan sonuçlar değişti.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUHARREM ERKEK AÇIKLADI

Elazığ merkez ilçede Cumhuriyet Ortaokulu’ndan 1005 nolu sandıkta Muharrem İnce’ye yazılan oylar itirazlar sonrası değişerek tamamı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek sabah saatlerinde düzenlediği basın açıklamasında; Elazığ merkez ilçe 1005 nolu sandık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 95 oyu tutanakta var ama bu 95 oy sisteme Muharrem İnce’ye yazılmış. İtiraz edilmiş Elazığ merkez 1. İlçe kurulu kararı ve düzeltilmiş tekrar o 95 oy Kemal Kılıçdaroğlu’na yazılmış” dedi.

“HER BİR OYU TAKİP EDİYORUZ”

Genel Başkan Yardımcısı Erkek açıklamasının devamında; “Genel sonuçları değiştirmeyecek nitelikte de olsa her bir oyu takip ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER