Çoban, Milletvekili Adaylarına Çağrıda Bulundu

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban yaptığı açıklamada, tüm siyasi parti milletvekili adaylarının Elazığ'ın geleceğine dönük hedef ve projelerini kamuoyu ile paylaşması ve seçim sürecini centilmence yürütmesi çağrısında bulundu.

Çoban, Milletvekili Adaylarına Çağrıda Bulundu

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, 24 Haziran seçimleri öncesi yazılı bir basın açıklaması yaparak, tüm siyasi parti milletvekili adaylarının Elazığ'ın geleceğine dönük hedef ve projelerini kamuoyu ile paylaşması ve seçim sürecini centilmence yürütmesi çağrısında bulundu.

"İSTİHDAM VE EKONOMİ ÖNCELİKLİ OLSUN"

Çoban açıklamasında, “Siyasi partiler politikalarını aktarabilmek, seçmen kazanabilmek ve siyasi iktidara talip oldukları seçim zamanlarında seçmenden destek alabilmek için doğal olarak bir kampanya yürütmektedirler. Siyasi partilerin bu dönemlerde reklam kampanyaları, Parti tabanı ve seçmenleri harekete geçirmeye yönelik çalışmalar ve kitle iletişim araçları ile yapılan tanıtımların temel hedefi, seçimi kazanmaya yöneliktir. Demokrasinin hakim olduğu tüm çağdaş ülkelerde de sürçe böyle işlemektedir. 24 Haziran seçimleri sonrasında ülkemiz Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemine geçecek ve bu süreçte ilimizi Mecliste temsil edecek olan vekillerimizin ülke politikalarına katılımcılığı kadar, yerel sorunlarımızı ilgili mercilere taşıyarak çözüm üretmesi de beklenmektedir. İlimizin bugün en öncelikli konusu ekonomidir. İşsizlik ilimizin en önemli sorunu konumundadır. İl nüfusu çok az artmasına karşın, kayıtlı iş yeri sayısı TÜİK kayıtlarına göre 27 bini geçmiş durumdadır. Dolayısı ile mevcut nüfus esnafın ticaret beklentisini karşılamada yetersiz kalmakta, bugün büyüklü küçüklü hemen her iş kolundaki esnaflarımız iş yapamamaktan muzdarip durumdadır. Milletvekili adaylarımızdan, iç ticareti canlandıracak, istihdam kapılarını açacak, tarım ve hayvancılığı destekleyecek, istihdam dışı kalmış özellikle genç nüfusu umutlandıracak projeler ve hedefler ortaya konması beklenmektedir" ifadelerini kullandı.

"NE GİBİ PROJELERİ OLDUĞUNU MERAKLA BEKLİYOR VE KENDİLERİNİ PROJELERİYLE DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ"

Çoban yaptığı açıklamada, "Seçim kampanyası döneminde bizler, siyasi parti adaylarımızın merkezi söylemlerinden ziyade, ilimiz için ne gibi projeleri olduğunu merakla bekliyor ve tüm halkımızla birlikte kendilerini projeleriyle değerlendirmek istiyoruz. Elazığ’ı bu anlamda bir adım ileriye taşıma noktasında, milletvekillerinin lokomotif olması gerektiğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

"SEÇİM SÜRECİ CENTİLMENCE YÜRÜTÜLMELİDİR"

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, seçim sürecinin centilmence geçirilmesi çağrısında da bulunarak, “Seçmene ulaşma ve ikna etme noktasında her siyasi parti ve milletvekili adayı, yasaların tanıdığı ölçüler içerisinde çalışmalarını sürdürecek ve halka inmeye gayret gösterecektir. Onlarca adayın yarıştığı bu süreç sonrasında, 5 milletvekili ilimizi temsilen TBMM’ye gidecektir. Dolayısı ile bu sürecin kırıcı olmadan sürdürülmesi, halkı tahrik edecek söylem ve eylemlerden uzak durularak geçirilmesi ve yapıcı bir duruş sergilenmesi, tüm adaylardan ortak beklentimizdir. Hangi siyasi parti ve görüşten olursa olsun, neticede tüm adaylar birbirlerini tanımakta, aynı aileden olanlar dahi oy tercihini farklı adaylara oy vererek yapabilmektedirler. Seçim sonrası yine hep birlikte bu şehirde yaşamaya devam edeceğiz. Acı ve tatlı günlerimizi, yine birbirimizle paylaşacağız. Bu düşüncelerle, 24 Haziran seçimlerinin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, huzur ve güvenliğine, kalkınma ve gelişmesine, bölgesel bir güç olarak dünyanın en büyük ekonomik güçlerinden biri olmasına vesile olmasını diliyor, tüm siyasi partilere ve milletvekili adaylarına başarılar temenni ederek, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103