Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari Ücret ve Faiz Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, "Asgari ücrette dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz. Biz faiz belasını milletimizin sırtından kaldıracağız. Faize milletimize ezdirmeyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari Ücret ve Faiz Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuşuyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Dün vefat eden şair, yazar ve mücadele insanı Sezai Karakoç'a Allah'tan rahmet diliyorum. Sezai Karakoç'un vefatı hepimiz için önemli bir kayıp. Yakınlarının, sevenlerinin, okuyucularının, tüm milletimin, tüm insanlığın başı sağ olsun.

ASGARİ ÜCRET VE FAİZ AÇIKLAMASI

Kamu işçilerine ve memurlarına verdiğimiz yüksek oranları zamlarla çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için gereken çabayı gösteriyoruz. Asgari ücreti de benzer şekilde tespit ederek dar gelirlilerin üzerindeki yükü de hafifleyeceğiz. Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Biraz daha metanetle, fazla gayretle bu süreci zaferle sonuçlandırmamızın önünde hiçbir engel yoktur. Enflasyon nedir, yüksek faiz nedir bilmeyen ülkelerin şaşkına döndüğü dönemde bizim bunun tamamen dışında kalmamız mümkün değildir. Onlar giderek daha çok sıkıntıya girerken biz ise önümüzdeki yıldan itibaren ferahlamaya başlayacağız. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Bunu farklı yere çevirme gayretine girenlere diyorum ki boşuna uğraşmayın. Biz faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız. Biz faize kesinlikle milletimizi ezdiremeyeceğiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Ben görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gdgdf
gdgdf - 2 yıl Önce

gelir yine %15

osman demir
osman demir - 2 yıl Önce

Faiz sebep enflasyon sonucun bilimsel bir dayanagi var mi Bununla ilgili bir makale var mi Ha şunu soylese anlarim faiz dinimizde haramdir

SIRADAKİ HABER

banner137