Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat Türküsünü Seslendirdi

Türkülere konu olan Kömürhan Köprüsü Harput’a bakar sözleri ile başlayan Fırat Türküsü artık canlar yakmayacak. Kömürhan Köprüsünün açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan türkünün sözlerini okurken artık ağıtların yakılmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat Türküsünü Seslendirdi

Elazığ ve Malatya'nın bağlantı noktası olan 2 bin 400 metrelik iki tüneli ile ve dünyada orta açıklığı ile 4. sırada yer alan, aynı zamanda Eyfel Kulesi'yle aynı miktarda çelik kullanılan Kömürhan Köprüsü, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı.

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın videokonferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Kömürhan Köprünnü açılış törenine katıldı.

Türkülere konu olan Kömürhan Köprüsü geçmişte nice canlar almış, binlerce evin ocağına ateş düşürmüştü.

“HAYATLARINI KAYBEDEN VATANDAŞLARIMIZIN ARDINDAN AĞITLAR YAKILMAYACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan köprü açılışında yaptığı konuşmada köprünün nice canlar aldığına değinerek, “İnşallah artık Fırat’ın azgın sularında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın ardından ağıtlar yakılmayacak” ifadelerini kullandı.

“REFAHIN SEMBOLÜ HALİNE GETİRDİK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra türküyü seslendirerek, “Ne diyor o hüzünlü türküde; Kömürhan köprüsü Harput’a bakar. Kör olası zalim Fırat ocaklar yakar. Ahbapların gelmiş ağıtlar yakar. Söyletmeyin beni anam yaram derindir. Evet yaptığımız yatırımlar inşa ettiğimiz eserler ile Fırat’a kavuşmanın sevincin muhabbetin refahın sembolü haline getirdik. Getirmeyi de sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2021, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 3 hafta Önce

1 km. Yol kısalacak diye bu kadar harcama yapılacağına Elazığ ve Tunceli için elzem olan Pertek köprüsünü neden yollardır defalarca verilen söze rağmen neden yapılmıyor....

Elazığlı
Elazığlı @Mehmet - 3 hafta Önce

Işte sizi zihniyetiniz bu niye Elazığa yapıldı Tunceliye yapılmıyor. Biz diyormuyuz Tunceli Ak partiye oy vermediği halde Elazığdan daha çok hizmet alıyor.

Savaş
Savaş - 3 hafta Önce

Türkü söylemekten ağlamaktan bıktık artık ...Elazığ virane köy olmuş ..her taraf yıkık dökük kendi kaderine terkedilmiş vatandaş halen buz gibi soğuk kış günü konteynırda yatıp kalkıyor ...sormak lazım acaba sizin ne kadar umurunuzda ???

Pertek Köprüsü Harput a Bakar
Pertek Köprüsü Harput a Bakar - 3 hafta Önce

Daha öncede çok Elazığ manileri söylenmişti. Tabiki güzel ancak Sayın Cumhurbaşkanın 2007 ve 2011 de yapılacak dediği Buzluktan baktığımızda giden feribotları gördüğümüz Pertek köprüsü sözünü duymak daha güzel olurdu

mert can
mert can - 3 hafta Önce

türkü karın doyurmuyor.elazığ bitiyor yeter artık bakın şu memlekete

Gakgo
Gakgo - 3 hafta Önce

Sıra Pertek köprüsü nde

hüseyin
hüseyin - 3 hafta Önce

ağın özelliklede pertek köprüsü yapılırsa Elazığ trabzon 11 saaten 5.5 sa
ate düşecek

vasbi
vasbi - 2 hafta Önce

Sayın başkana düşmanlık "Elazığ bitti naralarını da attırıyor, yazıklar olsun Elazığın neyi eksik?

SIRADAKİ HABER

banner7