Cumhuriyet’imizin 98. Yılı Nedeniyle Resepsiyon Düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Elazığ’da gerçekleştirilen resepsiyonla devam etti. Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona katılım yoğun oldu.

Cumhuriyet’imizin 98. Yılı Nedeniyle Resepsiyon Düzenlendi

Elazığ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

Resepsiyonda koronavirüs tedbirlerine dikkat edildi.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyonda Vali Toraman ve protokol üyeleri davetlileri kapıda karşıladı.

Düzenlenen resepsiyona Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 8’inci Kolordu Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Sadettin Alp Ergin, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Elazığ İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel, kurum müdürleri, STK temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ve davetliler katıldı.

TORAMAN: MİLLİ MÜCADELENİN İLK TEŞKİLATLANMASINDA DOĞU VİLAYETLERİN ÖNEMLİ BİR ROLÜ VE YERİ VARDIR

Resepsiyon programında konuşan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, “Türkiye genelinde bayramımızı coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet; topyekün büyük bir mücadelenin neticesinde ulaşılmış bir büyük zafer. Bu topyekün mücadeleyi memleketimizin her bir köşesinde büyük fedakarlıklarla, büyük özverilerle yürütülen mücadeleler neticesinde kazanılan zaferlerle ulaşıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’e giden yolda milli mücadeleyi başlattığı ilk aşamalardan birisi olan Erzurum Kongresi’ne vesile olan Vilayet-i Şarkiye Müdafa-i Hukuk-i Milliye Cemiyeti İstanbul’da kurulduktan sonra ilk şubesini Erzurum’da açmış, ikinci şubesini de Elazığ’da açmıştır. Dolayısıyla milli mücadelenin ilk teşkilatlanmasında Doğu vilayetlerin önemli bir rolü ve yeri vardır” ifadelerini kullandı.

TORAMAN: TÜRK MİLLETİ TARİHİNİN HER DÖNEMİNDE MÜCADELE EDEREK BU GÜNLERE ULAŞMIŞTIR

Vali Dr. Ömer Toraman, “Türk milleti tarihinin her döneminde mücadele ederek bu günlere ulaşmış ve bu günde belli bir mücadeleyi sürdürmekte. Hem yurt içerisinde canı kanı pahasına yürütmekte hem de sınırlarımızın ötesinde bir büyük mücadele verilmekte. Bugün sınır ötesinde Suriye’de, Irak’ta ve başka coğrafyalarda bizden yardım isteyen coğrafyalarda askerlerimiz, polislerimiz, jandarmalarımız büyük bir özveri ile görev yapmakta. Allah onların hepsinden razı olsun. Hepsine şükranlarımızı arz ediyoruz. Mücadelelerinde başarılar diliyoruz. Çünkü bunların mücadelesi bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamamızın mücadelesi. Bu şuurla hareket ediyor ve onlara muvaffakiyetler diliyoruz. Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yılında da büyük bir coşkuyla Cumhuriyet’imizin kuruluşunu idrak edeceğiz. Bayramınızın kutlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2021, 18:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Zaza
Zaza - 1 yıl Önce

Oooo toraman başkanda orda. Dikkat edin haaa

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109