DASK, Elazığ Depreminden Sonra Ne Kadar Ödeme Yaptı?

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından DASK konusunda vatandaşlar sorun yaşadıklarını belirtmişlerdi. Alınan bilgilere göre Elazığ’da 18 bin 596 ihbarın 18 bin 32’si sonuçlandı.

DASK, Elazığ Depreminden Sonra Ne Kadar Ödeme Yaptı?

Elazığ’da 24 Ocak tarihinde meydana gelen depremin ardından şehirde yaşanılan en büyük problemlerden birisi DASK olmuştu. Vatandaşlar DASK ücretlerini geri alamadıklarını ifade ederek sorunlarının çözümünü talep etmişlerdi.

MİLLETVEKİLİ BULUT, SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN GÖRÜŞMELERİ SÜRDÜRDÜKLERİNİ İFADE ETMİŞTİ

Konu Kanal Fırat ekranlarında AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’a iletilmiş Milletvekili Bulut ise sorunun çözümü için Ankara’da görüşmelerinin sürdüğünü ifade etmişti.

18 BİN 596 İHBAR OLDU

Gelinen süreçte Elazığ’da DASK ücretini almak için başvurulan ve sonuçlanan dosya sayısı belli oldu. Alınan bilgilere göre; Elazığ’da 18 bin 596 adet DASK’a başvuru yapıldı. 18 bin 32 dosyanın başvurusu sonuçlandı.

15 BİN 357 DEPREMZEDEYE ÖDEME YAPILDI

15 bin 357 dosyanın ise ödemesi gerçekleştirildi. DASK toplamda Elazığ’daki depremzedelere 193 milyon 865 bin 457 TL para ödemesi gerçekleştirdi. 40 depremzede ise DASK’a dava açtı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinyor
Sinyor - 4 ay Önce

Size bu bilgileri neye dayandırarak veriyorsunuz. Kimden nasıl bilgi alıyorsanız tamamen yalan haber. O çözüldü denen dosyaya evim ağır hasarlı olduğu halde bana yatırılan
9 bin TL dosyayıda katıyorlar. Eksik yatırdıkları dosyayıda bu kurum size çözdük diye yayın yaptırıp, milletin tansiyonunu düşürmeye çalışıyor. Lütfen gerçeğin yanından bile geçmeyen bu haberleri yapmayın. Sadece benim bildiğim 10 dosya mahkemede. Özellikle mağdur Kentsel dönüşüm alanları içerisinde olanlar. Lütfen haberin aslını astarını araştırmadan haber yapmayın.

hoca
hoca - 4 ay Önce

Verilen rakamlara göre dosya başına ortalama 12.624 lira ödeme yapılmış. Şaka mısınız siz? Depremde görülen hasara dair ortalama ödeme tutarı nasıl bu kadar düşük olabilir? Bu hangi hasarın bedelidir, hangi konutun bedelidir? Gazetecilik rakamı açıklamanın yanında sorgulamayı da gerektirir, nerede bu işin sorgusu? Yazık..

Almaya gelince başka ödemeye gelince başka
Almaya gelince başka ödemeye gelince başka - 4 ay Önce

Ödeme yapmışta ödemesi gerekeni mi ödemiş, şikayetçi çok vatandaş dava açıp geciktirdiği her gün için faizi ile birlikte alacağını talep etmeli

Murat saydam
Murat saydam - 4 ay Önce

90 milyar yerine 8.600 tl para yatırıldı bu nasıl ödeme evimizi yıkan cevre şehircilik bakanlığı dask ise cevre şehircilik bakanlığının verdiği karar bizi ilgilendirmiyor diyiyorlar evim yikilmis il ozel idare depremden dolayi agir hasarli oldugundan dolayi yikilmistir raporu veriyor kirmizi muhurlu sekilde ama bunu dask halen evin neden dolayi yikildigini bilinmiyor diye red gonderiyor bu elazig halki sahipsiz olmasaydi devletin bir kurumunun verdigi karari diyer kurum itiraz etmezdi ev veriliyor belesmi veriliyor parasini alacaklar tamam amenna odeme imkani rahat ama biz borca girdik kredi cektik dask yaptirdilar yillardir her sene vakti gelmeden hesabimizdan kestiler biz simdi o kredimizi nasil odeyecez yeni evin kredisini nasil odeyecez Allah icin konuşun be 1000 bir banka 1000 bin banka nasil kalkacak millet bunun dibinden kimler cinnet gecirecek kimler canina kiyacak kimlerin yuvasi dagilacak sesimizi duyun artik bittik biz

Dask magduru
Dask magduru - 4 ay Önce

Halen daha sonuçlanmamış dosyamız vat 125 i arıyorum hep aynı yanıt mail atiyorum işlem yok belki sesimi burdan duyan olur.

Çözüm Dava Açmakta
Çözüm Dava Açmakta @Dask magduru - 4 ay Önce

Memlekette insanlarımızın ciddi bir hak arama sorunu olduğu açık Bakanlar geldiğinde kaç kişi sorunu aktardı. Bu iş batıda olsa vatandaş bir kuruşunu bırakmaz hakkını alır. Vatandaş Dava açmaktan neden kaçıyor. Dava açıp parasını faizi ile alacak çözüm bu

Dask magduru
Dask magduru - 4 ay Önce

24 ocak da gelip 122 000 teminat bedeli varken 7400 lira yatırdılar sonra kimseye ulasamadık. Tekrar eksper geldi pert verdi paranızı alırsınız dedi temmuzdan bu yana hala dosya incelemede diyorlar. Bu nasıl inceleme hem kredi oduyoruz hem kıra yıkım da gerceklestı yıkım belgesini de gonderdık bize pert verildiği halde hala odeme yapılmadı magduruz burdan sesimizi duyurun

Halen Paramızı Alamadık!
Halen Paramızı Alamadık! - 4 ay Önce

Evim ağır hasarli 7600 tl ödeme yapıldı infodask'a sayısını unuttuğum onlarca itiraz maili attım. Ev yıkıldı kiradayım yıkılan evin ev kredisini halen ödüyorum mağdur olduk.

Sonuclanmıs mi?
Sonuclanmıs mi? - 4 ay Önce

Evimiz yıkıldı bız 7000 kusur aldık aynı apartman da komsum 8000 kusur aldı Police bedelımız verilmedi babamın evı orta hasarlı daskı var 3000 lira aldı guclendırme masrafını odemedıgı gibi bı de catlayan duvarlarının yıkılan bacanın tamırıne boyasına yetmiyor o para. Bu rakamlar basından savmak ıcın yatırılan kucuk rakamların paraları


SIRADAKİ HABER

banner7