Demokrat Parti İl Kongresi’nde Başkan Tuncay Avcıl Güven Tazeledi

Demokrat Parti Elazığ İl Kongresi Genel Başkan Gültekin Uysal’ın katılımıyla yapıldı. Tuncay Avcıl’ın yeniden il başkanı seçildiği kongrede Genel Başkan Gültekin Uysal, Türkiye’nin yarınlarını teminat altına almak için 6’lı masanın ortak irade ortaya koyduğunu söyledi. 

Demokrat Parti İl Kongresi’nde Başkan Tuncay Avcıl Güven Tazeledi

Demokrat Parti Elazığ İl Teşkilatının kongresi yapıldı.

Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, genel merkez temsilcileri, teşkilat mensupları, Siyasi parti ve STK il temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

AVCIL: “ELAZIĞ HALKI DEMOKRAT PARTİ’NİN HEP KALESİ OLMUŞTUR”

Demokrat Parti İl Başkanı Tuncay Avcıl, Elazığ’ın partilerinin kalesi olduğunu belirterek;  “Türkiye gerçeğinin küçük bir fotoğrafı bu kentimizde apaçık ortadadır. Ancak bu faaliyetler devrin sona ereceğine, ilimizin tekrar hat ettiği günlere kavuşacağına şüphemiz yoktur. Elazığ halkı Demokrat Parti’nin hep kalesi olmuştur. İnsanlarımız tarihi bir dönemecin eşiğine hızla yaklaşmış ve 2023’te tekrar ayağa kalkacağından şüphemiz yoktur.” dedi.

ENGİNYURT: “ELAZIĞ BÜYÜKŞEHİR OLMAYI BEKLEDİ OLAMADI”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Elazığ deyince hep Paris gibi gelirdi aklımıza kalkınmış, gelişmiş, canlı bir şehir. Ancak görüyoruz ki bu iktidar 20 yılda Elazığ’a da yapmış yapacağını. Elazığ büyükşehir olmayı bekledi olamadı. Bununla da kalmadı Elazığ’ın insanı göçtü, güya dışarıdan gelen göçle nüfus dengelendi. Göçüyor çünkü niye? Sadece söz ve vaat var.” diye kaydetti.

UYSAL: “BİZ NEYE YETER DEDİĞİMİZİ BİLİYORUZ”

Kongreye katılan Demokrat Parti Genel başkanı Gültekin Uysal, “Bu büyük ülkede 20 yıldır Türk milletini kendilerine mazeret bırakmayacak şekilde yetki ve bütçe vermelerine rağmen, 4 tane 5 yıllık kalkınma planı uygulanacak zaman vermelerine rağmen sorsak hala mazeret içerisinde. Şimdi de çıkmış yeter söz milletin diyor. Biz kime neye yeter dediğimizi biliyoruz. Bizde sormak isteriz Sayın Erdoğan neye yeter diyor. Yoksa Sayın Erdoğan’da AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, her yerlerinden akan yolsuzluklara usulsüzlüklere mi yeter diyor. Biz neye yeter dediğimizi biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

UYSAL: “ONLAR HATADAN GÜNAHTAN MÜNEZZEH İNSANLAR”

Uysal, 6’lı masa olarak Türkiye’nin yarınlarını teminat altına alabilmek için ortak bir irade ortaya koyduklarını söyleyerek: “Türkiye’nin demokrasisine, eğitimine, hukukuna, ekonomisine, Türkiye’nin büyüklüğüne denk bir siyasi akılla buluşturarak önüne sağlıklı bir siyasi programı taşıyacak kadroyla beraber programı koymak mecburiyetindeyiz. Yoksa bugün yaşadıklarımızdan daha büyük yıkımları bu ülkede yaşayacağız. Birilerinin keyfi aldığı kararların bedelini hepimiz hanemizde soframızda ödemek zorunda kalacağız. Küçük esnafı boğan bu süreçle ilgili itirazları var, o zaman neredeydi aklınız. Bu hale getireceksiniz ama hiçbir sorumluluklarınız olmayacak. Onlar hatadan günahtan münezzeh insanlar.” dedi.

Tek listeyle gidilen kongrede mevcut Başkan Tuncay Avcıl başkanlığa yeniden seçildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109