Deprem Uzmanı Görür ‘Riskli’ Diyerek Malatya Depremini Değerlendirdi

Elazığlı hemşehrimiz deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Malatya’nın Pötürge İlçesi’nde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından açıklama yaptı. Naci Görür, “Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli” ifadelerini kullandı.

Deprem Uzmanı Görür ‘Riskli’ Diyerek Malatya Depremini Değerlendirdi

Malatya’nın Pötürge İlçesi’nde saat 12.19 sıralarında 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Elazığlı hemşehrimiz deprem uzmanı ve Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Malatya’da meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı.

GÖRÜR: ÇELİKHAN-ERKENEK-TÜRKOĞLU KESİMİ RİSKLİ

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, “Arkadaşlar, öğlen Malatya-Pütürge-Bölükkaya’da 4,8’lik deprem oldu. Elazığ depreminden sonra DAF Elazığ depreminde kırılan kolunun GB ucuna, yani Çelikhan-Erkenek kesimine depremlerle stres transfer ederek orayı zorluyor. Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli. Sevgiyle” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Gökhan
Gökhan - 1 yıl Önce

Ulan kerim denen boşbeleş Naci hoca ne dedi de sen adama hakaret ediyorsun? Adam bilimle uğraşıyor halkı uyarıyor, bunda ne var simdi? Çolli kerim

Gokhan
Gokhan - 1 yıl Önce

Unutuyordum,Ulan babandir,istersen bir sor.

Deprem
Deprem - 1 yıl Önce

Kerim efendi depreme tabiki çare olmaz, ama adam uyarıyor binalarınızı saglam yapin, malzemeden calmayin, cirpmayin, klavye basinda delikanlilik yapıp milletin agzini bozdurma, vAllahi bir bakmissinki dünyan şaşmış!! Efendi delikanlı, baboş adam ağzını bozmaz. Efendilik agirbaslilik sana ugramamis çeto!!

Kerim
Kerim - 1 yıl Önce

Şarlatan yine çıktı meydana.Konussssş kim tutar seni.Riskliymis,kaldır o zaman ne duruyorsun.Densiz.

Kerim
Kerim - 1 yıl Önce

Dangoz Gökhan,Uyarıp ta ne olacak, bugünden itibaren milleti kaç yıl sokakta yatıracak.Bunu sende bende biliyoruz ki deprem hayatın gerçeği,eğer mani olamayacaksan ne diye gevezelik ediyorsun,dediğimiz bu,sana ne battı ki feveran ediyorsun,zurna Sezai.Bilim gerçeği araştırıp bulur ve önler,var mı böyle birşey yok. Eeee.

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 1 yıl Önce

Bu deprem ana fayda Elazığ a 63 km mesafede oldu. 50 km den fazla kırılırsa Malatya yı haşat eder Elazığ ıda zarar verir. Orta hasarlıları ağır hasarlı yapar

Ali Haydar
Ali Haydar - 1 yıl Önce

Canını sıkma Ethem Gakgo'.Gokten ne yagdida yer kabul etmedi.Öyle veya böyle göçüp gideceğiz.Diyeceksin ki sağlam binalar olsun, iyi tamam da ,2001 den önce fenni mesuliyet,TUS mu vardı.Hatirlarsin,şekerci, ayakkabıcı,fuel oil ci olan müteahhitler vardı ve okur yazarları yoktu, ama bina yapıyorlardı.Ne beton santralı,nede mikserler vardı,test diye birşey,, yoktu.Herşey bir kenara kaç tane Înşaat mühendisi vardı,resmi kurumlarda.( Bld, Bayındırlık ta) fen memurları teknik kurumlarda servis şefliği yapıyorlardı.Kisaca bu binaların hâli pür melali de anlayacağın gibi,tabutluk olup çıktı.Gecmis ola.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109