Depremde Torununu ve Gelinini Kaybeden Yıldız: Hiçbir Zaman Depremin Yaraları Unutulmuyor

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde 14 kişinin hayatını kaybettiği Dilek Sitesinde 2 yaşındaki torununu ve gelinini kaybeden Abbas Yıldız, ''Hiçbir zaman depremin yaraları unutulmuyor. Sürsürü bölgesine halen uğramıyoruz” dedi.

Depremde Torununu ve Gelinini Kaybeden Yıldız:  Hiçbir Zaman Depremin Yaraları Unutulmuyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8’lik depremde burada 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, iki şehirde 25 binden fazla konut ağır hasar gördü.

Depremde en çok can kaybı ise merkeze bağlı Sürsürü Mahallesi’nde bulunan Dilek Sitesinde oldu, burada 14 kişi yaşamını yitirdi.

Çöken binada anne 29 yaşındaki Fatma Yıldız ve oğlu 2 yaşındaki Doruk Abbas Yıldız'ın cansız bedenleri çıkartılırken diğer oğlu 9 yaşındaki Miraç Yıldız ise sağ olarak kurtarılmıştı.

Dede 63 yaşındaki Abbas Yıldız gelini ve torununu kaybedişinin 3’üncü yılında acı anları anlattı.

YILDIZ: DEPREMLER ÖLDÜRMÜYOR BETON YIĞINLARI ÖLDÜRÜYOR

Abbas Yıldız, ''Hiçbir zaman depremin yaraları unutulmuyor. Sürsürü bölgesine halen daha uğramıyoruz. Cumhurbaşkanımız, depremler insanları öldürmüyor betonlar öldürüyor demişti. Kentsel dönüşümler artsa, daha iyi olur. Depremler öldürmüyor beton yığınları öldürüyor. 94’ten beri Elazığ’dayız. Bizim o yıkılan Dilek Sitesi 1986 yapımıdır. Orada sıkıntı vardı. Zaman zaman kentsel dönüşüme sokalım diyorduk. Kat yüksekliği verilmiyordu. Sürsürü Mahallesi deprem bölgesi. Elazığ’ın 3’te 2’si gitti. 25 bine konut yapıldı” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109