Depremzedeler GSB Elazığ Yurtlarında Ağırlanmaya Devam Ediyor

6 Şubat’ta meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve birçok ili etkileyen depremlerden dolayı GSB yurtlarına gelen depremzedeler en güzel şekilde ağırlanıyor.

Depremzedeler GSB Elazığ Yurtlarında Ağırlanmaya Devam Ediyor

GSB Elazığ Yurtlarının kapıları ardına kadar açılarak depremzedelerin barınma, yeme, içme, giyim, psikolojik desteklerle ağırlanıyor tüm ihtiyaçları gideriliyor. İlimizde Ahmet Kabaklı, İzzetpaşa ve Fırat öğrenci Yurdu olmak üzere 3 ayrı GSB yurdu depremzedelerin hizmetine sunuldu.

Depremden etkilenen ve ilimize gelen depremzedeler sunulan hizmetlerden memnun kaldıklarını söylerken içlerindeki hüznü gözaşlarıyla akıtıyor. Büyük küçük demeden herkes yaşadıklarını dile vurmakta zorlanırken depremden en çok etkilenen çocuklar ise yaşadıkları o anları gözleri dolu dolu anlatıyor.

GSİM: YARALARIMIZI HEP BERABER BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE SARACAĞIZ

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “6 Şubat tarihinde meydana gelen asrın felaketinde GSB Yurtlarımıza yerleştirilen depremzede vatandaşarımızı en iyi ve en güzel şekilde ağırlamaya ve tüm ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösteriyoruz. Yaşadığımız felakette birçok can kaybı yaşanırken yine birçok yaralı vatandaşımızda oldu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Deprem illerinden ilimize gelen tüm depremzedelere kapımız ardına kadar açık. Tüm ihtiyaçlarını karşılamak için  tüm çalışanlarımızla elimizden gelenin fazlasını yapmak için canla ve başla çalışıyoruz. Yaralarımızı hep beraber birlik ve beraberlik içinde saracağız inşallah” ifadelerine yer verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137