Derslere Gelmek İçin Sabırsızlanıyorlar!

İngilizce öğretmeni Ayşegül Uslu öğrencilerinin ingilizceyi tam olarak öğrenmesi için rap müzik, tiyatro ve yarışmalarla ders işliyor.

Derslere Gelmek İçin Sabırsızlanıyorlar!

İngilizce öğretmeni, öğrencileriyle dersi rap müzik, tiyatro ve yarışmalar eşliğinde işleyerek hem sevgilerini kazanıyor hem de başarılı olmalarını sağlıyor.
Elazığ’da özel bir okulda görev yapan İngilizce Öğretmeni Ayşegül Uslu, öğrencileriyle eğlenceli şekilde ders işliyor. İlk olarak konuyu normal müfredatla anlatan Uslu daha sonra rap müzik, tiyatro ve yarışmalarla eğlenceli bir şekle getiriyor. İngilizce dersini daha eğlenceli bir halde öğrenen çocukların ise derslerine büyük bir ilgi göstererek, eğlenceli vakit geçirdikleri gözden kaçmıyor.

" İngilizce Öğretmenimiz Çok Eğlenceli"


İngilizce dersini çok sevdiğini söyleyen 3. sınıf öğrencisi Elif Asel Aksu, “İngilizce öğretmenimiz çok eğlenceli. Bizlere dersleri oyunlarla anlatıyor. Her hafta İngilizce dersini bekliyorum. Çünkü öğretmenimizin hangi konuyu hangi oyunla anlatacağını merak ediyorum. Okulumuzun en güzel derslerinden birisi İngilizce” dedi. İngilizceyi eğlenerek öğrendiğini aktaran 3. sınıf öğrencisi Eyşan Özgü Aslan ise öğretmenin derslerini rap şarkılar, tiyatro ile öğrettiğini kaydetti. 8. sınıf öğrencisi Bertuğ Emin Balıkçı ise İngilizce öğretmenleri sayesinde dersini beden eğitimi dersi gibi eğlenceli bir şekilde işlediklerini ifade etti.

"Öğrencilerin İngilizceye Olan İlgisi Artıyor"


Bir şeyi öğretmenin sevdirerek yapılmasının daha faydalı olduğunu dile getiren Öğretmen Ayşegül Uslu ise, “Her öğrenci öğrenebilir ama her öğrenci aynı şekilde öğrenemez. Kimi ders ortamında kimi sevdiği bir müzikle kimi yarışmayla kimide sanatsal bir aktiviteyle öğrenir. Bunun için bende önce ders ortamında konuyu anlatıyorum. Sonra rap müzikle dersi daha eğlenceli bir hale getiriyorum. Tiyatro ile farklı bir öğreti süreci yaşarken yaptığımız yarışmayla devamını getiriyoruz. Bu şekilde öğrencilerin İngilizceye olan ilgisi artıyor ve derse gelmek için sabırsızlanıyorlar. Sürekli bana, ‘Öğretmenim bugün ne yapacaksın’ diye soruyorlar. Derslerimiz bu şekilde daha eğlenceli ve zevkli oluyor” şeklinde konuştu.


İngilizce dersinin rap müzik, tiyatro ve yarışmalarla öğretilmesinin çocukları adına büyük bir artı olduğunu vurgulayan Velilerden Akın Özcan da, “Çocuklar bu şekilde hayatlarında İngilizce'yi daha fazla uyguluyorlar. Çocuklarımızın İngilizce öğrenme ve uygulaması konusunda çok memnunum” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 12:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER