DEVA Partisi Kovancılar İlçe Başkanı Sağır’dan, Babacan’a Tepki

DEVA Partisi Elazığ'ın Kovancılar İlçe Başkanı Adem Sağır, okuduğu şarkıda Hz. Adem ve Hz. Havva'ya hakaret ettiği iddia edilen Sezen Aksu'ya destek veren Genel Başkanları Ali Babacan’a tepki gösterip partisinden istifa ettiğini açıkladı.  

DEVA Partisi Kovancılar İlçe Başkanı Sağır’dan, Babacan’a Tepki

Kovancılar'da DEVA Partisi İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Adem Sağır, Genel Başkanları Ali Babacan’ın, son günlerde seslendirdiği şarkıdan dolayı tartışılan Sezen Aksu’ya destek mesajı atmasının ardından olaya tepki göstererek partisinden istifa etti.

SAĞIR: ŞEREFLİ VE ONURLU DURUŞ HER ZAMAN BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Adem Sağır, "Dün akşam Genel Başkanımızın twitter üzerinden bir paylaşımı var. Bizler de bu twite duyarsız kalmak istemedik. Çünkü Allah Resulü'nün (Sallallahü aleyhi ve sellem) hak davasını bir karar bilip mücadele eden neferler olarak İslamiyet’e ve ilk insan Hz. Adem ve Hz. Havva annemize yapılan hakarete duyarsız kalamayız, kalmayacağız da. Her gün İslamiyet’e bir saldırı yapılıyor. Biz de insanoğlu olarak Allah-u Teala’ya vereceğimiz hesaplar vardır. Bu hesabı vereceğimiz zaman vicdanlı bir şekilde, onurlu bir şekilde durmalıyız, siyaset için kişiliğimizi ve şahsiyetimizi kaybedip onursuz yaşayacağımıza Allah bize 3 dakika yaşamayı nasip etmesin. Şerefli ve onurlu duruş her zaman bizler için çok önemlidir. Sırf bir yerlere geleceğiz rant elde edeceğiz diye dini bu işlere alet edemeyiz. Bizler bir kez daha buradan söylüyoruz, Hz. Adem benim atamdır Hz. Muhammed (Sallallahü aleyhi ve sellem) benim son peygamberimdir. İmanın şartlarından biri olan peygamberlere iman bugün benim imanımdır. Sizlerden ricam hakkınızı bizlere helal etmenizdir. Elimizden geldiğince partimizi en iyi şekilde temsil ettik, devletimizin bekası bizim için her şeyden üstündür. Devletin bekasını esas bilip ölene kadar devletimiz için mücadele etmeye edeceğiz. Bulunduğum DEVA Partisinden istifa ediyorum" dedi.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Çok üzüldük
Çok üzüldük - 1 yıl Önce

Partide diyordu ki neden istifa etti. Arkadaş ne kadar gereksiz insan varsa haber olmak için ortaya birşeyler atıyor. Çok önemli bir adam çok önemli bir sorun yüzünden istifa etmiş....

Gakkoş
Gakkoş @Çok üzüldük - 1 yıl Önce

Demekki sende bir gereksizsin ki bu açıklamayı yapıyorsun. Bugün bunları söyleyen o.... Sezen Aksu yarın dinimize neler söyler.

elazığ
elazığ - 1 yıl Önce

bu gaza gelmeden de anlaşılacağı üzere elazığ cemaatlerin tarikarların merkezi olmuş bir yer ful cehalet. kovancılarda da hizbullah uzantısı hüdaparlılar bunlar... beyin yok yani.. bunları parmakta oynatmak çok kolay at ortaya dini bir gerekçe istediğin anda yolundan döndür. çabuk gaza gelirler yani istediğin gibi dolduruşa getirebilirsiniz yani. bu durumdan da anlaşılacağı üzere elazığ adıyaman konya gibi cehalet yurdu şehirlere kalmış ise memleketin sonu çok kötü inşAllah sanayi ticaret üretim turizm şehirleri kafalarını kullanırlar da memleket5 kurtuluşa erer

Aferin
Aferin @elazığ - 1 yıl Önce

Dinden imandan bahsedip karşıdakine hakaret etmek... Nasıl bir dini anlayışınız varsa artık sizin. Pes doğrusu. Tarikat yuvalarında sümüklü hocaların elini eteğini öpmeyi mi savunuyorsun?

Kovancılar
Kovancılar @elazığ - 1 yıl Önce

Senin gibi dinsiz olacağına çakal it soyu. Senin ipin kimin ekinde sana bunları yazdırıyor.

23
23 @elazığ - 1 yıl Önce

Aradığım yorum buydu, teşekkürler. Söz konusu şarkıcı da, şarkısında geçen sözler de (Şarkı 5 yıl öncenin şarkısı. Yeni jeton düşmüş olmalıki gündeme getirmişler. Acayipler gerçekten. Bundan bile mağduriyet çıkarmış 'Siyasal İslamcılar'. Allah'ın ayetleri ile dalga geçenleri destekleyenler, şarkıdan, eften püften nedenlerle gündem oluşturuyor. Şaka gibi) umrumda değil. Zamanında "yetmez ama evet" diyenle, ona tepki gösterenler, şimdi birbirlerini yesinler.

arpacı
arpacı - 1 yıl Önce

klasik arpacı aşiret hareketleri. elazığ alışık değil çok bu arpacılara genel de aşiret olan yerlerde çok olur klasik önce karşıya geç say söv sonra kendini belli bir makam mevki veya iş veya para karşılığında sat. babacanın partisinden böyle bir cahil şark kurnazı ayrıldığı için şahsen ben sevindim...

çok üzülmüştür
çok üzülmüştür - 1 yıl Önce

sen kimsin istifa et git işin rastgele

Gakkoş ELAZIĞLI
Gakkoş ELAZIĞLI - 1 yıl Önce

Belliki bu aber sayfası Tuncelilerin sayfası olmuş . Elazığ yada 23 adı altında yorum yapıyorlar delikanlı olun adınızı kullanın. Elazığlı Ata babasına dinine laf söyleyen Sezen Aksu kö....ne ve Babacan it....ne destek vermez buda biline.

İlkay
İlkay @Gakkoş ELAZIĞLI - 1 yıl Önce

Bakara 35. Ayet: "Âdem’e de: “Ey Âdem, eşinle beraber cennete yerleşin, oradaki nimetlerden istediğinizi bol bol yiyin, fakat şu ağaca yaklaşmayın; yoksa zâlimlerden olursunuz” dedik.

Tâ-Hâ 116. Ayet: Biz bir vakit meleklere: “Âdem’e secde edin” demiştik. Hepsi secde ettiler; ancak İblîs secde etmekten kaçındı"

Tâ-Hâ 117. Ayet: Bunun üzerine şöyle buyurduk: “Ey Âdem! Şüphesiz bu İblîs, senin ve eşin için çok tehlikeli bir düşmandır. Dikkat edin de, sizi cennetten çıkarmasın! Yoksa ihtiyaçlar içinde koşturur durur, sıkıntı çeker, perişan olursun.”

Tâ-Hâ 120. Ayet: Derken şeytan ona vesvese verip: “Ey Âdem! Ne dersin, sana ölümsüzlük ağacını ve asla yok olmayacak bir saltanatın yolunu göstereyim mi?” dedi.

Tâ-Hâ 121. Ayet: Böylece Âdem ve Havva o yasak ağaçtan yediler. Bunun üzerine ayıp yerleri kendilerine açılıp belli oluverdi de oraları hemen cennet yapraklarıyla örtmeye çalıştılar. Böylece Âdem, Rabbinin emrine karşı geldi ve şaşırıp kaldı.

Bu ayetlere göre, Allah, emretmesine rağmen meyveyi yiyen Adem ve Havva'ya ne diyor?

serçe
serçe - 1 yıl Önce

Bütün himmetinin, nefis ve batın ve fercin hevesatını tatmin etmekten ibaret olduğunu sezen, babacan birilerinin ilim ve akıldan hissesi şahane bir serçe kuşu kadar bile değildir.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109