Doç. Dr. Aytaç, AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Fırat Üniversitesi’ndeki akademisyenlik görevinden istifa eden Doç. Dr. Sevcan Aytaç, AK Parti’den Elazığ milletvekili aday adaylığı için müracaat etti

Doç. Dr. Aytaç, AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Fırat Üniversitesi’ndeki akademisyenlik görevinden istifa eden Doç. Dr. Sevcan Aytaç, AK Parti’den Elazığ milletvekili aday adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

AYTAÇ: BİLİMİN VE AZMİN IŞIĞINDA DAHA GÜÇLÜ ELAZIĞ DİYEREK YOLUMUZ AÇIK, ALNIMIZ AK OLSUN

Müracaatının ardından açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Aytaç, “1985 Elazığ doğumluyum. Efe isminde bir oğlum var. Elazığ’ın köklü ailelerinden olan Aytaç ailesinin kızıyım. Tüm Eğitim ve Öğrenim hayatımı Elazığ’da tamamlamış olup, sırasıyla Yücel ilköğretim, Elazığ İmam-Hatip Ortaokulu ve Gazi Lisesinden mezun olduktan sonra lisans, yüksek lisans ve doktoramı Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde tamamladım. Doçentlik unvanımı yine Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim dalından aldım. Çalışma alanlarım; Yapay Zeka, Makine Öğrenme, Görüntü İşleme ve Veri Analizidir. İngilizce ve Arapça bilmekteyim. 16 yıldır Fırat Üniversitesinde Akademisyen olarak görev yapmaktayım. Çok sayıda ulusal ve uluslararası makalelerim vardır. Birçok ulusal ve uluslararası konferanslara katıldım. Çeşitli Avrupa Birliği, TÜBİTAK ve BAP projelerinde görevler aldım. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyesiyim. 10 yılı aşkın bir süredir Elektronik ve Otomasyon Bölümünün Bölüm Başkanlığını yürütmekteyim. Aynı zamanda Biyoteknoloji ve Ekobilişim Anabilim dalları kurullarında görev yapmaktayım. 2019 yılından itibaren de Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonları Başkanlığı ile birlikte Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulunda Başkan Vekili olarak görev yapmaktayım. Türkiye ve memleketimizin yeni yüzyılı için değişim ve dönüşümün öncüsü, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bir bilim insanı olarak dijitalleşme çağında olduğumuz bu yüzyılda Yapay Zeka ve Makine Öğrenme Tekniklerini ilimizin sahip olduğu, maden, tarım ve hayvancılık ile sanayi sektöründe uygulayarak başta gençlerimiz ve kadınlarımız olmak üzere tüm halkımızın sosyal ve ekonomik açıdan refah seviyesini yükseltmek için amacım iş sektörleri çeşitliliği ile birlikte istihdamın artırılmasıdır. Bu sayede aziz şehrimizi Türkiye’nin yaşanabilir ilk 10 iline taşımayı ve büyükşehir seviyesine çıkarmayı hedefleyerek, bilim insanı olmanın yanında ve Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan Eğitim-Bir-Sen’deki yöneticilik tecrübelerimi de sahaya aktararak halkımıza hizmet etmek istiyorum. Bu yolda Partimizden aday adaylığımı ilan ederek, değerli Elazığ halkımızın desteklerini bekliyorum. Bilimin ve azmin ışığında daha güçlü Elazığ diyerek yolumuz açık, alnımız ak olsun” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137