“Doğa Dostu Bisiklet Yolları” Projesinin İlk Etabında Çalışmalar Hızla İlerliyor

Elazığ Belediyesi tarafından Doğa Dostu Bisiklet Yolları” çalışmaları kapsamında Malatya yolu Hazardağlı Kavşağı ile Hilalkent alt kavşağına kadar olan mesafede, karşılıklı bisiklet yolu ve kaldırım düzenleme çalışmaları sürdürüldü.

“Doğa Dostu Bisiklet Yolları” Projesinin İlk Etabında Çalışmalar Hızla İlerliyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın, 11 Ana Başlıkta 100 Proje’si içerisinde yer alan “Doğa Dostu Bisiklet Yolları” çalışmaları kapsamında Malatya yolu Hazardağlı Kavşağı ile Hilalkent alt kavşağına kadar olan mesafede, karşılıklı bisiklet yolu ve kaldırım düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda doğu-batı istikametli olmak üzere yapılacak 7200 metre uzunluğundaki bisiklet yolunun Abdullahpaşa Mahallesi Malatya Caddesi güzergâhındaki ilk etap çalışmaları hızla ilerliyor. Ekipler bir yandan beton döküm çalışmaları yaparken bir yandan da çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “BİSİKLET KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Proje kapsamında yürütülen çalışmaları birebir takip ettiklerini ve çevre dostu bu projeyi çok önemsediklerini aktaran Başkan Şerifoğulları, sağlıklı bir yaşam ve sürdürülebilir bir çevre için alternatif ulaşım aracı olan bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını istediklerini belirtti.

Özel araç kullanımının hareketsiz bir toplum meydana getirdiğini ifade eden Başkan Şerifoğulları, bisiklet yolu projesiyle hem özel taşıt kullanımının azaltılmasını hem de buna bağlı olarak hava ve gürültü kirliliği ile karbon emisyon oranlarının azaltılmasını hedeflediklerini kaydetti.

Belirlenen güzergâhta bisiklet yoluyla birlikte bisiklet parkları, çocuk oyun alanları, dekoratif oturma birimleri, yürüyüş ve gezinti yolları, çevresel aydınlatma armatürleri, spor aletleri, yön çizgileri, levhalandırma ve yeşil alan çalışmalarının da yapılacağını aktaran Başkan Şerifoğulları, projenin şimdiden tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DOĞA DOSTU BASINNN N
DOĞA DOSTU BASINNN N - 1 hafta Önce

DOĞA DOSTU BASINNN N!!!!Çayda çıra Mahallesi'nde ağaçlandırma alanı, orman bölgesi imara açıldı haberin var mı?Doğa dostu olmak için orayı imara mı açmak gerekiyordu?Elazığ'da arsa mı bitmiş?,Basın nn.

Bozkurt
Bozkurt - 1 hafta Önce

Neden hep şehrin batısına yatırım yapılıyor merak ediyorum şehrin dogusu enkaz halinde yazık bukadar ayrım olmamali

sayın başkanım
sayın başkanım - 1 hafta Önce

ne olacak bu batı sitesinin hali..sizinle anlaşan ve sözleşme imzalayanlar sizden müjde bekliyor. sizden rica ediyoruz lütfen belirsizliği halledin süreç uzuyor..bir çok insan çok mağdur...

Elazığlı
Elazığlı - 1 hafta Önce

Daha çok yapın. Bu benzin ve mazot fiyatlarıyla ancak biskletle gider geliriz. Gerçi alt yapı da yok. Göllerden geçmek için venedik tarzı kanolar da olabilir. Köstebek yuvalarına dönüşmüş asvalt yollara da gerek yok. Oralara da binalar dikin.

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117