Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem; Avukat Gibi Arayıp Mağdur Ediyorlar

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği Başkanı Av. Murat Erdoğan son dönemlerde artan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Dolandırıcılıkta Yeni Yöntem; Avukat Gibi Arayıp Mağdur Ediyorlar

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği Başkanı Av. Murat Erdoğan artan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

ERDOĞAN: UYDURUK BELGELERLE KİMSEYİ ARAMAYIZ

Başkan Erdoğan, “Son dönemde dolandırıcılık olayları o kadar çok arttı ki artık avukatlar üzerinden de dolandırıcılık yapmaya başladılar. Vatandaşları arıyorlar ‘ben Avukat Murat Erdoğan, hakkınızda işlem yapılacak, şu kadar öderseniz biz işlemi yapmayız’ diyorlar. Bunu da genelde isimsiz telefonlarla arıyorlar. Yine başka arkadaşlara isimsiz evraklar göndermişler. ‘Hakkınızda şikayet var, karar verildi, biz itiraz ettik, arabuluculuk görüşmeniz var, bunu halledeceğiz, bize şu kadar para gönderin sorunlarınızı tamamlayacağız’ şeklinde dolandırmaya çalışıyorlar vatandaşları. Kesinlikle bu tür şeylere itibar etmesinler. Bizim adımıza biz birini aradığımız zaman telefonumuz çıkar, büromuza davet ederiz. Onlarla konuşurken hukuk çerçevesinde belgeler üzerinden konuşuruz. İsimsiz arayıp uyduruk belgelerle kimseyi aramayız. Bu konuda vatandaşlarımız dikkat etsinler” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: VATANDAŞLARIMIZ BU KONUDA HEMEN İNANMASINLAR

Murat Erdoğan, “Diğer avukat arkadaşlarımız içinde bu geçerlidir. Kesinlikle telefondan arayan isimsiz, uyduruk belgelerle sizi arıyorlarsa bir miktar para isteyip hesaplarına yatırmalarını istiyorlarsa vatandaşlarımız bu konuda hemen inanmasınlar. Baromuz var. Orayı arasınlar, oradan telefonları öğrensinler. Tekrar o telefonlar üzerinden o avukatları arasınlar, teyit etsinler. Dikkat etsinler. Bu konuda mağdur olmasınlar” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109