Dolar Kuru 2 TL Olmazsa Yerel Televizyonlar Kapanır

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yerel medyaların en büyük sorunu olan TÜRKSAT ödemelerine dikkat çekti.

Dolar Kuru 2 TL Olmazsa Yerel Televizyonlar Kapanır

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Zor zamanlarda milli iradeden yana tavır alan, bu topraklara bağlı yerli ve milli medyanın yaşatılması milli güvenlik sorunudur”, diyerek yerel medyaların en büyük sorunu olan TÜRKSAT ödemelerine dikkat çekti.

BURHAN: TÜRKSAT BU YANLIŞTAN VAZGEÇMELİDİR

Başkanı Burhan, “Anadolu Yayıncılar Derneği ödül töreni sonrasında, Cumhurbaşkanımız ulusal ve yerel kanalların aynı uydu ücretini ödemesinin uygun olmadığını belirterek Anadolu medyasına destek vermek gerekir demiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza yerel medyaya verdiği destek için teşekkür ediyoruz. TÜRKSAT’a Öteden beri yerel medyanın zor durumda olduğunu söylüyoruz. TÜRKSAT Kurumunun, uzun yıllardır yayın yapan, istihdam sağlayan yerel televizyon kanallarına pozitif bir ayrıcalık yapması ve dolar kurunu 2 TL’ye indirmesi gerekir. Bırakın indirmeyi her gün yapılan zamlar yerel medyanın yayınlarına son vermesi anlamına geliyor.  Zor zamanlarda milli iradeden yana tavır alan, bu topraklara bağlı yerli ve milli medyanın yaşatılması milli güvenlik sorunudur. Ezan diyen, bayrak diyen, cumhuriyet diyen vatan diyen yerel medyanın yaşatılması bir zorunluluktur. O nedenle TÜRKSAT bu yanlıştan vazgeçmelidir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103