“Dostun evi gönüllerdir…”

TBMM Müşaviri Eğitimci Yazar, Ahmet Balıbey Palu İlçesi’nde İstanbul’un Fetih Ruhu adlı konferans verdi.

 “Dostun evi gönüllerdir…”

Palu ilçesinde İstanbul’un Fetih Ruhu adlı konferans düzenlendi. Konuşmacı olarak TBMM Müşaviri Eğitimci Yazar, Ahmet Balıbey’in katıldığı konferansa Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk,İlçe Milli Eğitim Müdürü, şehit yakınları, Ak parti palu İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım, İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Saylan, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

İzmir’de hain terör örgütü üyeleri ile kahramanca mücadele ederek şehit olan Fethi Sekin’in dayısı Hikmet Kürüm, yeğeni Fethi Sekin’in Fatihin oğlu, Ulubatlı Hasan’ın ruhuyla hareket ettiğini söyledi.

TBMM Müşaviri Eğitimci/Yazar Ahmet Balıbey,”Gençliğimizin bugün tarihini anlama, tarihine her zamankinden daha da sahip çıkma gayreti bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Sizler Osman gazinin Ertuğrul gazinin Abdülhamitlerin, ötelerin ötesi dediği gençliksiniz, nasıl gençlik olduğunuzun bilgisini sizlere vereceğiz. Sizler tarih sahnesine sahip çıkarak bu ülkenin geleceğine dair umutlar veriyorsunuz ”dedi.

İstanbul’un fethini her sene coşkuyla kutlandığını belirten TBMM Müşaviri Eğitimci/Yazar Ahmet Balıbey,” Fetih ruhunu anlamamız lazım. Kelimenin mana kökünü bize yanlış öğrettiler. Fetih bir işgal gasp dediler ancak fetih açmak manasına gelir. Gönülleri fetih etmek manasına gelir. Bizlerin atası İstanbul’un fethinde kendisine yunusu örnek alarak şu sözleri kullanıyordu: Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim. Fatihte bu cümleyi alıp, biz fetih etmeye gelmiyoruz gönülleri fetih etmeye geliyoruz. Akif’in, Necip Fazıl Üstad’ı, Yahya Kemal’i okumanızı istiyoruz. İslam’ın son ordusu biziz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Tarihimizi geçmişimizi yad etmek için buradayız. Tarih şehitler gibidir. Şehitleri ölü zannedersiniz ancak şehitler ölü değildir. Tarihte öyledir. Her okudukça her andıkça o tarihi anacak kendinizi oraya koyacaksınız ”diye konuştu.

TBMM Müşaviri ve Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey,Fatih Sultan Mehmet’in gönülleri fethettiğini belirterek; milletin  insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını kendine şiar edindiğini söyledi.

Ak parti il Başkanı Abdülkadir Şaştım ve İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Saylan tarafından  TBMM Müşaviri ve Eğitimci Yazar Ahmet Balıbey ve Şehit Fethi Sekin’in dayısı Hikmet Kürüm’e günün anısına hediye verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137