ELAZIĞ’A GELEN AHISKA TÜRKLERİ DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

Rusya’nın savaş açtığı ukrayna’dan tahliye edilen 180 Ahıska Türkü, Elazığ’da getirildi. Havalimanında karşılanan Ahıska Türkleri’nden çoğu gözyaşına hakim olamazken, ellerindeki Türk bayraklarını bir an olsun bırakmadı. kız çocukları ise hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

ELAZIĞ’A GELEN AHISKA TÜRKLERİ DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

Ukrayna’da devam eden savaşta Herson kentinde mahsur kalan Ahıska Türklerinin güvenliğini sağlamak için tahliye işlemleri devam ediyor. Bu çerçevede 180 Ahıska Türkü, saat 20.10’da Elazığ’da getirildi.

Ahıska Türkleri Elazığ Havalimanında Vali Ömer Toraman, Belediye Başkan Vekili Nazif Bilginoğlu, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen ve yetkililer tarafından çiçeklerle  karşılandı.

Elazığ'a gelen Ahıska Türkleri büyük mutluluk yaşadı. Çoğu gözyaşına hakim olamazken, ellerindeki Türk bayraklarını bir an olsun bırakmadı.

Kız çocukları ise hep bir ağızdan İstiklal Marşını okudu.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ise konuşmasına başlarken duygu dolu anlar yaşadı. Vali Toraman, “Bu soydaşlarımıza ev sahipliği yapacağız. Ahıska Türkleri tarih boyunca çok zülüm görmüş bir topluluk. Biz onların her zaman yanındayız. Olmaya da devam edeceğiz” dedi.Ahıskalı Türkler ise Türkiye’ye geldikleri için mutlu olduğunu dile getirdiler.

Ahıska Türkleri daha sonra Aşağıdemirtaş Geçici Konaklama Merkezine götürüldü.

Video:

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 00:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 hafta Önce

Türke'e Türk'den başka yoktur dost millet .

Levent SERİNKAYA
Levent SERİNKAYA - 3 hafta Önce

Yüce Türk Devletine sığınan soydaşlarımız Elazığımıza hoş geldiniz. Başımız üstünde yeriniz var. Elinde Bayrak Dilinde İstiklal Marşı okuyan soydaşlarımızı en iyi şekilde misafir etmektan gurur duyuyoruz

Nailbeyli
Nailbeyli @Levent SERİNKAYA - 3 hafta Önce

Ahıskalı Türk Soydaşlarımızı Nailbey Mahallesinde de ağırlamak isteriz. L.S.

Basri Demirkol
Basri Demirkol - 3 hafta Önce

HOŞ GELDİNİZ VATANINIZA ELİNDE TÜRK BAYRAĞI DİLİNDE İSTİKLAL MARŞI

Elazığ
Elazığ - 2 hafta Önce

Hoşgeldiniz elazığa iş yok aş yok elazığ insanını kurtardınız gelin her yerden gelin sürüye gel ukrayna gel gelin dolar cıkar altın cıkar euro cıkar yağ olmuş 5 lt 150 daha neler neler gelin gelin önce halkına sonra geride kalanlara

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117