Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kimsesiz Çocuğun Mezarını Yaptırdı

Elazığ’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ağır zihinsel engelli çocuğun cenazesi ailesi tarafından kabul edilmeyince çocuğun cenazesi kimsesizler mezarlığına defnedilmişti. Elazığ’da iki gündür yürekleri sızlatan bu durum üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü hemen devreye girdi ve kimsesiz kızın mezarı yaptırıldı.

Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kimsesiz Çocuğun Mezarını Yaptırdı

Elazığ’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 12 yaşındaki ağır zihinsel engelli kızın cenazesini ailesi kabul etmemişti.

Bunun üzerine, Elazığ'daki kimsesizler mezarlığında defnedilmek üzere cenaze morgdan alındı.

Asri mezarlıktaki camiye getirilen çocuğun cenaze namazı, mezarlık çalışanları tarafından kılınarak dualar eşliğinde kimsesizler mezarlığına defnedilmişti.

Elazığ’da büyük bir üzüntüyle karşılanan bu haberin ardından Elazığlılar harekete geçti.

Elazığlı vatandaşlar iki gündür 12 yaşındaki engelli kızın cansız bedeninin defnedildiği Asri Mezarlığını ziyaret ederek genç kızın mezarlığına karanfiller bırakıp dualar okudu.

Kimsesiz kızın mezarının olmadığı haberini alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bu duruma kayıtsız kalmadı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 12 yaşındaki engelli kızın mezarı kısa süre içerisinde yaptırıldı.

BAKAN YANIK AÇIKLAMA YAPTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kimsesiz kızın mezarı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kuruluşlarımızda bakım verdiğimiz vatandaşlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayız. Zühal’e de son görevimizi yerine getirdik” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109