Elazığ Belediyesi Altyapı Yenileme Çalışmalarına Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi tarafından başlatılan altyapı yenileme çalışmaları sürdürülüyor.

Elazığ Belediyesi Altyapı Yenileme Çalışmalarına Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, şehri uzun vadede sağlıklı altyapıya kavuşturacak altyapı yenileme çalışmalarına belirlenen program çerçevesinde devam ediyor.

Şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırım olan altyapı yenileme çalışmaları kapsamında toplam 38 bin 468 km içme suyu hattı imalatı gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi’nin; içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, su depoları ve terfi istasyonları yapım işlerini kapsayan Altyapı Yenileme Projesi'yle şehrin yıllardır çözüm bekleyen altyapı sorunu çözüme kavuşuyor.

YAĞMUR SUYU HATTI İMALAT ÇALIŞMALARINA BAŞLANILDI

İzzetpaşa Mahallesi ve Yeni Mahalle Yunus Emre Bulvarı’nda içme suyu hattı imalatı çalışmaları gerçekleştirilirken Kızılay Mahallesi’nde de yağmur suyu hattı imalat çalışmalarına başlanıldı.

Yürütülen çalışmalar kapsamında; Rızaiye, Fevzi Çakmak, Yıldızbağları, İzzetpaşa, Çarşı, Yeni, Nailbey, Üniversite, Esentepe, Kızılay, Sürsürü, Karşıyaka, Hicret ve Aksaray Mahallelerinde toplam 38 bin 468 km içme suyu hattı, 4 bin 322 km kanalizasyon şebeke hattı, 4 bin 136 km yağmur suyu hattı imalat çalışması gerçekleştirildi.

“ÇALIŞMALAR SÜRECİNDE ALT YAPIDA OLUMSUZLUK YAŞANABİLİR”

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Şehrimiz için zorunluluk olan altyapı yenileme çalışmaları süresince yaşanabilecek olumsuzluklardan dolayı hemşehrilerimizden sabır bekliyor, gösterdikleri anlayış ve destekten dolayı teşekkür ediyoruz” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137