Elazığ Belediyesi Ekiplerinin Karla Mücadelesi Gece Boyu Devam Etti

Dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle kar temizleme ve yol açma çalışmaları başlatan Elazığ Belediyesi ekipleri, gece boyunca sürdürdüğü çalışmalarına devam ediyor. Gece boyunca çalışmaları yakından takip eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, çalışmaların 3 vardiya halinde ve 24 saat esaslı olarak devam edeceğini kaydetti.

Elazığ Belediyesi Ekiplerinin Karla Mücadelesi Gece Boyu Devam Etti

Elazığ Belediyesine bağlı ekipler, kar temizleme ve yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Belediyesine bağlı ekipler, kar yağışının başladığı andan itibaren 10 greyder, 5 kar küreme-tuzlama aracı, 2 solüsyon aracı ve 5 yükleyici kepçe ile şehrin ana bulvar ve caddeleri ile tüm güzergahlarda çalışmalarını gerçekleştiriyor.

ŞERİFOĞULLARI: TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINI TERCİH ETMELERİNİ İSTİYORUZ

Gece boyunca çalışmaları yakından takip eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Şehrimizde dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışının ardından hazır olan ekiplerimizin tamamını sahaya sürdük. Gece sabaha kadar çalışan ekiplerimiz, tüm ana arterleri ve ana ulaşım akslarını kardan temizleyerek mahallelerdeki ara yollarda da çalışmalarına büyük bir titizlikle devam ediyor. Sabah saatlerinde trafikte buzlanmadan kaynaklı olumsuzlukların yaşanmaması için de gece boyunca tuzlama ve solüsyon araçlarımız devriye çalışmalarını sürdürdü. Tüm bu çalışmalar 3 vardiya halinde ve 24 saat esaslı olarak devam edecek. Yağan kar yapışkan bir özelliğe sahip olduğu için yerle temas ettiği andan kısa bir süre sonra kaldırılması çok zor oluyor. Bunun için ekiplerimiz solüsyon, tuzlama ve kar küreme çalışmalarını olabildiğince hızlı yapmaya gayret ediyor. Tabi kar yağışı halen devam ettiği için vatandaşlarımızın kendi araçlarını kullanmamalarını, toplu ulaşım araçlarını tercih etmelerini istiyoruz. Bu hem daha güvenli olacak hem de ekiplerimizin çalışmalarını kolaylaştıracak" şeklinde konuştu.

Belediye ekiplerinin yoğun bir çalışma yürüttüğünü gören vatandaşlar da cadde ve sokaklar ile kaldırımlardaki karları temizleyen ekiplere teşekkür etti.

banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
ELAZIĞ
ELAZIĞ - 4 ay Önce

MÜKKEMMEL ÇALIŞTI BELEDİYE. ELAZIĞ BELEDİYESİ BÜYÜK ŞEHİR OLSUN DAHA ÇOK ÇALIŞSINLAR SAYGILAR

vatandaş
vatandaş - 4 ay Önce

YALANNN
YALANNNN
YALANNN.
MÜCADELE DEĞİL HER ŞEY YALANNNNNN.
ANA CADDELER KAR, ARA SOKAKLAR KAR.
KAZA YAPAN ARABALAR SANAYİYİ DOLDURDU.
SİZ DE YALAN DOLAN.....

NEREDE ??
NEREDE ?? - 4 ay Önce

HER YOL KAPALI YOLDA YÜRÜYEMİYORUZ NEREDE ÇALIŞIYOR EKİPLER ACABA ??????

İlhan
İlhan - 4 ay Önce

Çok yoğun bir şikayet var. Neredeyse bu yıl ilk defa bu kadar kar yağdı. Şikayetler had safhaya ulaştı. Özellikle tepelerde kurulu yerleşim alanlarında ulaşım felç oldu. Merak ediyorum Belediye bu teknik, idari ve Mali altyapısı ile yarın Deprem sonrası meydana çıkacak devasa ihtiyaçları nasıl karşılayacak, sorunların altında kalıp enkaza nasıl dönüşmeyecek

Seyit
Seyit - 4 ay Önce

Yolları bilmem ama şu doğukentte yapılacak konteyner kentler için ekipler gece gündüz çalışıyor gerçekten bu konuda taktiri hak ediyolar.

SIRADAKİ HABER

banner7