Elazığ Belediyesi: Gerekli Yasal İşlemler Başlatılmıştır

Elazığ Belediyesi tarafından iş bırakma eyleminde bulunan ELBÜS şoförleri ile ilgili açıklama yapıldı.

Elazığ Belediyesi: Gerekli Yasal İşlemler Başlatılmıştır

Elazığ Belediyesi EBUAŞ A.Ş. bünyesinde çalışan otobüs seferleri, BELPER bünyesine geçmek için iş bırakma eylemi yoluna gittiler.

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ELBÜS şoförlerinin iş bırakma eylemi ile ilgili açıklama yaparak gerekli yasal işlemin başlatıldığı söylenildi.

“GEREKLİ YASAL İŞLEMLER BAŞLATILMIŞTIR”

“EBUAŞ bünyesinde özel eğitimle donatılarak ELBÜS’leri kullanmak üzere görevlendirilen sürücüler, 29 Aralık tarihi itibariyle hiçbir hukuki zemine dayanmaksızın EBUAŞ bünyesinden BELPER bünyesine geçme talebiyle iş bırakma yoluna gitmişlerdir. Sadece bu alanda görevlendirilmek üzere işe alımları gerçekleştirilen çalışanların maaş ve özlük hakları noktasında bugüne kadar hiçbir kayıpları söz konusu dahi olmamıştır. Başta maaş ödemesi olmak üzere bir gecikme dahi yaşamamalarına rağmen, ortaya koydukları haksız taleplerle vatandaşlarımızın kısa süreli de olsa mağduriyetlerine sebep olmuşlardır. Bu çalışanlar hakkında kurumumuz tarafından gerekli yasal işlemler başlatılmıştır”

“GEREKLİ ÖNLEMLER VE DÜZENLEMELER İVEDİLİKLE GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”

“Kurumumuz, vatandaşlarımızın ulaşım noktasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına gerekli önlemleri ve düzenlemeleri ivedilikle gerçekleştirmiştir. Vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti, en ideal şekilde sunmak hedefiyle şehrimize hizmet etmeyi birincil önceliğimiz olarak kabul ediyoruz. Vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini düşürmeye yönelik girişimlere asla müsamaha gösterilemeyecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109