Elazığ Belediyesi İle Tapu Müdürlüğü, İşlemlerin Daha Hızlı İlerlemesi İçin Protokol İmzaladı

Elazığ Belediyesi ile Tapu Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Elazığ Belediyesi İle Tapu Müdürlüğü, İşlemlerin Daha Hızlı İlerlemesi İçin Protokol İmzaladı

Vatandaşlarımızın teknolojik gelişmelerden faydalanabilmesi, tapu işlem süreçlerinin kısaltılarak iş verimliliğinin artırılması, belediye ve tapu hizmetlerinin hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunulması amacıyla Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile Tapu ve Kadastro 16. Bölge Müdürü Mahir Tuncer ve Tapu Müdürü Gazi Osman Tosun arasında protokol imzalandı.

ŞERİFOĞULLARI: AMAÇ VATANDAŞIMIZA KOLAYLIK

Amaçlarının vatandaşlara daha hızlı hizmet sunmak olduğunu belirten Başkan Şerifoğulları, “Emlak beyan değeri işlemleri artık elektronik ortamda gerçekleşecek. Belediyemizin sunduğu bu imkân ile Elazığ Tapu Müdürlüğü, emlak beyan değerlerine artık elektronik ortamda ulaşabilecek. Varsa emlak vergi borcu olan vatandaşımıza borcunu ödemesi için Tapu Müdürlüğü SMS ile bilgi verecek. Emlak vergi borcu olan vatandaşımızın vergisini ödemesine müteakip işlemleri devam edecek.  İşlemlerin elektronik ortamda yürütülmesi ile Belediyemiz, Tapu Müdürlüğümüz ve vatandaşlarımızın iş yükü azaltılacak” ifadelerini kullandı.

EMLAK BEYAN DEĞER BELGESİNDEN ÜCRET ALINMAYACAK

Vatandaşlarımıza sağlanan bu kolaylığın daha işler olması için de emlak beyan değer belgesinden alınan maktu ücretin artık alınmayacağını belirten Başkan Şerifoğulları, imzalanan protokolün vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

TUNCER: İLİMİZE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Daha sonra söz alan Tapu ve Kadastro 16. Bölge Müdürü Mahir Tuncer ise, “Başkanımız vatandaşlarımızın kolaylığı açısından ne gerekiyorsa yapalım hatta Belediyemizin bilgi işlem altyapısını da buna uygun hale getirelim talimatını verdi. Kendisine bu konuda müteşekkiriz. Vatandaşımız artık bir belge peşinden koşmaktan kurtuldu. Bu protokolün bilgi işlem altyapısı daha önce hazırlandığından dolayı vatandaşlarımız 17 Ocak Pazartesi günü itibarı ile bu kolaylıktan faydalanabilecekler. İlimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

TOSUN: VATANDAŞIMIZ EVRAK GETİR GÖTÜR DERDİNDEN KURTULMUŞ OLACAK

Tapu Müdürü Gazi Osman Tosun ise “Tapu işlemleri sırasında istenilen emlak beyan değeri almak için vatandaşlarımız Belediyemizden emlak beyan değerini almadan direk Tapu Müdürlüğü’nün Web Tapu Sistemi’nden işlemleri için başvuracak. Vatandaşımız evrak getir götür derdinden kurtulmuş olacak. Bu projede emeği geçen Sayın Belediye Başkanıma, Bölge Müdürüme ve teknik ekibe teşekkür ediyorum,  hepimize hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ lı
Elazığ lı - 1 hafta Önce

Elazığ Belediyesi Emlak vergisi zamında devletin artış oranından kaç kat daha fazla zam yaptı devlet emlak vergisi artışını yüzde 18.10 oranında zam yaptı ama belediye bu zamın kendilerine az geldiğini düşünmüş olacak ki konut larda emlak zamını % 36.20 yaptı arsalarda ise % 310 olarak vergilelendirdi Belediye halkın geçim sıkıntısı içinde olduğu bir dönemde devletin yaptığı zamdan kaç kat fazlasıyla emlak vergisi arttırdı. Depremde yıkılmış
boş ev yerlerinden bile misliyle zamlı emlak vergisi alınacak bu artışın normal seviyeye gelmesi gerekir zaten şehir büyük depremin henüz yaraları duruyor birde ekonomik sıkıntı dolayısıyla insanlar geçim derdinde ama belediye bunları yok sayıp yüksek oranda vergi peşinde

Elazığ
Elazığ - 1 hafta Önce

Elazığ da hangi cadde veya sokak kaldırmada yürü kaldırım taşlarının hiçbiri sağlam değil üzerine yağmurlu günlerde kaldırımdan su fışkırıyor yolda yürürken devamlı tuzaklı bir yol gibi kaşırım taşlarına bakarak yürük zorda kalıyorsun belediyenin görevleri içine acaba kaldırmaları onarımı yok mu

Seninde
Seninde - 1 hafta Önce

Senenin de tapu müdürlüğüne de Allah bela versin

ELAZIGIN SESİ
ELAZIGIN SESİ - 1 hafta Önce

dolap osmanlar

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109