Elazığ Belediyesi Klarnet Üstadı Mehmet Şerif Çeçen’e Anma Programı Düzenleyecek

Elazığ Belediyesi ve Çaydaçıra Musiki Derneğince Elazığ’ın klarnet üstatlarından Mehmet Şerif Çaça için anma programı düzenlenecek.

Elazığ Belediyesi Klarnet Üstadı Mehmet Şerif Çeçen’e Anma Programı Düzenleyecek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında mahalli müziğin mihenk taşlarından olan ve Elazığ musikisine önemli katkılar sunan Klarnetçi Mehmet Şerif Çaça (Çeçen), vefatının 7’nci yıl dönümünde anılacak.

Çaydaçıra Musiki Derneği ile birlikte düzenlenecek olan program, 19 Ocak Perşembe günü saat 19.00'da Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Programda; üstadı anlatacak, yeni nesillere tanıtacak panel ve sinevizyon gösterimi düzenlenecektir. Anma programının sonunda ise Çaydaçıra Musiki Derneği tarafından Kürsübaşı etkinliği gerçekleştirilecek.

“BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİZ DAVETLİDİR”

Sevenlerinin dilinden Mehmet Şerif Çaça (Çeçen) panel ve sinevizyon gösteriminin yer alacağı programda, usta ismin gönüllerde yer edinmiş türküleri seslendirilecek. Üstadın aile fertleri ve sevenlerinin katılacağı programa tüm hemşehrilerimiz davetlidir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 13:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109