Elazığ Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Berber ve Kuaför Salonlarına Denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Korona virüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yeniden hizmet sunmaya başlayan berber ve kuaför salonlarını denetledi.

Elazığ Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Berber ve Kuaför Salonlarına Denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Korona virüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Mart ayında faaliyetleri durdurulan ve yayımlanan İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle yeniden hizmet sunmaya başlayan berber-kuaför salonlarını denetlediler.

Ekipler tarafından işletmeler, maske kullanımı başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, 09.00- 21.00 saatleri arasında faaliyette bulunulması, randevu sistemiyle hizmet sunumu, aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edilmeyerek, bir koltuk dolu bir koltuk boş olacak şekilde hizmet verilmesi, havlu, önlük gibi malzemelerin tek kullanımlık malzemeler olması, jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılmaması gibi hususlarda bilgilendirme sağlanarak, kurallara uyulması hususunda uyarıda bulundular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Denetim
Denetim - 10 ay Önce

5 tane berber gezdim tek kullanımlık önlük görmedim. MaşAllah her konuda denetimlerimiz çok iyi. İl hıfzıssıhha kurulu dükkan dışında satış yasak kararı aldı. Gidin kapalı çarşıya bakın. Herşey yine dışarıda. Şehrimiz denetimde türkiyede 1 numara.

SIRADAKİ HABER

banner7