Elazığ Belediyesi’nden “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Semineri

Elazığ Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) iş birliğiyle Belediye personellerine “Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadele” semineri düzenlendi.

Elazığ Belediyesi’nden “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Semineri

Elazığ Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen seminerde; aile içi şiddet ile mücadelede rol oynayan faktörler, fiziksel şiddet, psikolojik şiddet, ekonomik şiddet, tek taraflı ısrarlı takip, kadına yönelik şiddetin türleri ve bu şiddetten korunma biçimleri, psikososyal destek, tıbbi, hukuki ve maddi destek ile şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri anlatıldı.

Seminer yöneticisi tarafından, kadına yönelik şiddet ile mücadelede daha iyi bir koordinasyon ve iş birliği mekanizmasının sağlanması için şiddet görüldüğünde nerelere başvuru yapılabileceği ve ne gibi hizmetler alınabileceği konusunda bilgilendirme yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, uygulanmaya başlanan Kadın Destek Uygulaması (KADES) mobil uygulaması hakkında da bilgiler verildi.

Verimli geçen program karşılıklı görüş alışverişi soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Palulu23
Palulu23 - 1 yıl Önce

Kadına şiddete yönelik seminer yapacağıniza kades kuracaginiza aileyi koruma kanunu çıkaraginiza kadın hakları kadın hakları diyip kendinizi yirtacaginiza bu kadına şiddet neden oluyor bı onu önce araştırın gerizekalı feminist toplulukları feminist beyinli kabileler kadın kadın diye diye memleketi ne hale getirdiniz reziller ne ev kaldı ne bark kaldı ne ne yuva ne eş ne çocuk aileyi paramparça ettiniz

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109