Elazığ Belediyesi’nden Yeni Bir Yatırım Daha

Elazığ Belediyesi şehre kazandıracağı Spor ve Yaşam Kompleksi proje çalışmalarına start verdi.

Elazığ Belediyesi’nden Yeni Bir Yatırım Daha

Projelendirme çalışmaları devam eden Spor ve Yaşam kompleksi, Aksaray Mahallesi, yeni terminal binası yanında oluşturulacak.

Hem bölgenin gelişimine değer kazandıracak hem de sportif anlamda yepyeni bir cazibe noktası niteliği taşıyacak Spor ve Yaşam kompleksi bünyesinde; Atletizm pisti, 5 adet semt sahası, 250 kişilik kapalı spor salonu ile yürüyüş ve gezinti alanları yer alacak.

ŞERİFOĞULLARI: TESİSİMİZİ İNŞALLAH EN KISA SÜREDE HAYATA GEÇİREREK HEMŞEHRİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ

Projenin hayata geçirileceği alanda incelemelerde bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’ımızın gelişimine değer katacağımız, ihtiyaçlarını karşıladığımız projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Fiziki çalışmalarımızın yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerimizle de şehrimize yepyeni değerler kazandırıyoruz. Şehrimizde sportif faaliyetlerin gelişimi adına her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Şehrimizde herkesin sportif faaliyetlere ulaşımını sağlamak adına da çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimizin dört bir yanında spor yaşam merkezlerimizi hizmete sunarken, toplam 100 bin metrekare alanda hayata geçireceğimiz spor ve yaşam kompleksi için de proje çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bünyesinde atletizm pisti, 5 adet semt sahası, 250 kişilik kapalı spor salonu ile yürüyüş ve gezinti alanları yer alan spor ve yaşam kompleksimiz, başta Aksaray mahallemiz olmak üzere şehrimize hizmet sunacak. Peyzaj çalışmalarıyla da adeta bir yaşam merkezi kimliği kazandıracağımız tesisimizi inşallah en kısa sürede hayata geçirerek hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 16:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 2 ay Önce

İyi güzel de Elazığda hala yollar kazılıyor aylar sonra yama yapılıyor sonra tekrar kazılıyor. Bu çağ dışı belediyecilik değil mi? İnşaatlar yapılıyor inşaatı yapan kişi yanındaki yolu istediği gibi trafiğe kapatıyor, kazıyor ve delik deşik ediyor. İnşaat bitene kadar vatandaş çile çekiyor. Bu çağ dışı belediyecilik değil mi? Bazı yerlerde yollar köstebek yuvası onarım bekliyor aylarca gelen giden yok. Onlar köstebek yuvalarını görmezden gelip bol bol kasis yapıyor. Bu çağdışı belediyecilik değil mi? Kaldırımlar ve yollar bazı esnaflarca işgal edilmiş. Zabıta görmüyor mu? Görüyor. Ama çay içmek dururken kim o esnafın dubalarını kaldıracak? Bazı yerlere yeşil alan ve park jet hızıyla yapılırken bazı yerlere yıllar sonra bile yapılmıyor. Bu çağdışı belediyecilik değil mi?

Elazığ Nefes Almalı
Elazığ Nefes Almalı - 2 ay Önce

Şehir resmen Kentsel Dönüşüm ve Belediye işbirliği ile katledildi. Yaşanmaz hale getirildi. Caddesi sokağı kaldırımları peşkeş çekilmiş caddeleri sokakları deprem fırsatı ile genişletilecekken 3 tane rantsal dönüşüm müteaahhiti için daraltılmış, site içi otoparkları ve yeşil alanları bile betona boğulmuş, ucube imar planlı bitişik nizamlı bu kent için bu tür projeler lazım, Malatya Fuar ve kongre merkezini Orduzü Pınarbaşına kuarken Elazığ Ormandan aldığı şehirin göbeğine kurdu zihniyet farkı

Ercan
Ercan - 2 ay Önce

Yemişlik tokiye çıkan yol, 112 acil sevisin yanındaki yol 50 defa kazıldı. Biz bıktık onlar bıkmadı. Çevre yoluna çıkan bu yol çukurdan geçilmiyor. Berbat ötesi. Cumhuriyet Mahallesi 170. sokak sözüm ona belediyemiz yeşil alan yapmış. Kargalar güler. Sıfır peyzaj çalışması. Yollar berbat. İnşaatlara göre kıvrılan yollar. Müteahhitler tarafından yola inşa edilmiş binalar. Dar alanlara nasıl çok beton yığarım onu hesaplayan müteahhitler ve karşısında duramayan Elazığ Belediyesi.

Mehmet
Mehmet @Ercan - 2 ay Önce

Daha bismillah. Çaydaçıra kurulalı 10 yıl oldu aynı sıkıntılar orada bile var

Ahmet b
Ahmet b - 2 ay Önce

Bi yakinlariniz daha zengin oldu

Vedat Dalokay caddesi
Vedat Dalokay caddesi - 2 ay Önce

Belediye kazmaktan bulmadı. Kaz kaz öyle bırak. Kazma işini iyi yapıyorsunuz. Bikmadiniz kazmaktan. Bir yaz da Elazığin yolları adam gibi olsun. Elazığ belediyesi fen işleri müdürüne yatmaktan dolayı taktir belgesi verin

mehmet
mehmet - 2 ay Önce

kadın, erkek çoluk çocuğun kullanacağı tesisleri (hastane, spor salonları, okullar....vb) şehrin dışına, stadyum gibi keyfe keder gidilecek tesisler ise şehrin göbeğine yapılıyor. hangi mantıkla acaba?

SIRADAKİ HABER

banner109