Elazığ Besi OSB Projesi, OSB-2 Programı Kapsamına Alındı

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut; Tarıma Dayalı İhtisas OSB-2 Programı kapsamında, Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB Projesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan yatırım programında yer aldığını açıkladı.

Elazığ Besi OSB Projesi, OSB-2 Programı Kapsamına Alındı

Elazığ Ticaret Borsası koordinasyonunda projesi hazırlanan, Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB Projesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yatırım programında yer alan Tarıma Dayalı İhtisas OSB-2 Programı kapsamında alt proje olarak kabul edildi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, projenin detaylarını açıkladı.

BULUT: ELAZIĞ TARIMA DAYALI İHTİSAS BESİ OSB PROJESİNİN ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜ BU BÜTÇEDEN KARŞILANACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Elazığ ve bölgemiz için hayati önemdeki Besi Organize Sanayi projesinin her aşamasını yakından takip ediyoruz. Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB Projesinin, Tarıma Dayalı İhtisas OSB-2 Programı kapsamında alt proje olarak kabul edilmesinin Elazığ için önemli bir gelişme. Kararın Elazığ için hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Tarım ve Orman Bakanlığına Tarıma Dayalı OSB’ler için 250 Milyon TL ödenek ayrıldığını, Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB Projesinin önemli bir bölümü bu bütçeden karşılanacak” ifadelerini kullandı.

“1.250 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK, 4.500 TON KARKAS ET ÜRETİLECEK”

Proje için 4 Milyon 610 Bin TL aktarılmasına ve ilave olarak 11 Milyon 900 Bin TL ek ödenek tahsis edileceğini belirten Metin Bulut, “Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB Projesi  ilimiz Cevizdere mevkiinde 880.679,72 M2 alanda kurulacaktır. Genel yerleşim planına göre 50, 100, 200 ve 400 baş kapasiteli olmak üzere toplam 61 adet besi işletmesi ile 7 adet sanayi tesisinin yer alacağı OBS 10 Bin baş besi sığını kapasiteli olacaktır. OSB tam kapasiteyle faaliyete geçtiğinde 1.250 kişiye istihdam sağlanması ve bir besi döneminde yaklaşık 4.500 ton karkas et üretiminin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137