Elazığ'da 25 Bin Öğrenci Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanacak

Elazığ'da taşımalı, okul öncesi ve pansiyonlu okullarda kalan 25 bin öğrenciye ücretsiz yemek verilecek.

Elazığ'da 25 Bin Öğrenci Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanacak

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, 6 Şubat'tan itibaren ülke genelinde 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek verilmeye başlanacağını söyledi.

YİĞİT: ELAZIĞ'DA VERİLEN YEMEK HİZMETİNİ 12 BİN 500’DEN 25 BİNE ÇIKARACAĞIZ

Çalışma kapsamında Elazığ'da hazırlıkları tamamladıklarını belirten Yiğit, "Okul öncesi öğrencilerimize, pansiyonlarda kalan öğrenciler ve taşımalı olan öğrencilerin büyük bir kısmına bu kapsamda yemek desteğimizi sağlayacağız. Elazığ'da verilen yemek hizmetini 12 bin 500’den 25 bine çıkaracağız. Bu imkanı sağlama adına bütün çalışmalarımız ara tatilde tamamladık" dedi.

YİĞİT: ÖĞRENCİLERİMİZ USTA ÖĞRENCİLERİN DESTEĞİ İLE YEMEĞİ HAZIRLIYOR

Bu çalışmada meslek lisesi öğrencilerin de aktif görev alacağını anlatan Yiğit, "Öğrencilerimiz usta öğrencilerin desteği ile yemeği hazırlıyor. Öğrencilerimiz burada görev alarak mesleklerini aktif bir şekilde yapabilecek hem de bu hizmet Milli Eğitim Bakanlığının kendi eliyle yürütülmüş ve sağlanmış olacak. Bu da bizim iş bitirme kapasitemizi ve öğrencilerimizin mesleki tecrübelerini artmasına vesile olacak. İlimizde aktif mutfağı olan meslek liselerimiz bu hizmetin sağlanması konusunda aktif görev alıyorlar. Aktif bir şekilde çalışarak yerinde üretim yaparak sektöre destek oluyorlar. Bunun hem mesleki eğitime katkısı oluyor hem de ülke ekonomisine katkısı oluyor” şeklinde konuştu.

UĞUR: HARÇLIKLARIMIZI DA ÇIKARIYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz yemek sağlanması çalışmalarına, Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri öğrencileri de destek veriyor.

Mutfakta görev alan öğrenci Yüsra Uğur, derslerinin yanında uygulamalı atölyelerde kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını belirterek, "Öğretmenlerim ve usta öğreticilerimizle birlikte burada yemek yapıyoruz. Önceden burada sadece kendi yemeklerimizi yapıyorduk. Şimdi başlatılan proje sayesinde ana sınıfı öğrencilerine yemek yapacağız. Arkadaşlarımızla beraber kendi mutfağımızda yemeklerimizi yapıyoruz. BU sayede kendimizi daha iyi geliştirmiş oluyoruz. Harçlıklarımızı da çıkarıyoruz" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER