Elazığ'da Bayram Namazı Kılındı

Elazığ’da bayram heyecanı bayram namazıyla birlikte başladı. Elazığ’daki camiler doldu vatandaşlar koronavirüs tedbirleriyle birlikte namaz kılıp okunan dualara 'amin' dedi.

Elazığ'da Bayram Namazı Kılındı

Elazığ’da vatandaşlar Ramazan Bayramı namazı için sabahın erken saatlerinde şehir genelindeki camilerin yolunu tuttu.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle geçtiğimiz Ramazan Bayramında, bayram namazı kılınamamıştı. Bu bayramda ise sosyal mesafe kurallarıyla birlikte bayram namazı kılındı.

24 Ocak tarihindeki deprem nedeniyle kapalı olan ve geçtiğimiz günlerde yeniden ibadet açılan İzzetpaşa Camisi’nde geçen iki bayramın ardından bu bayramda namaz kılınabildi.

İl Müftüsü Selami Aydın, vaazında bayramların önemine değindi. Birlik ve beraberliğin önemini anlatan Müftü Aydın, “Bütün dünyayı adeta esaret altına alan salgın hastalık nedeniyle hayatımızda önemli bir yere sahip olan bu tür gün ve geceleri coşkulu bir şekilde kutlayamayacağız. İçinden geçtiğimiz bu salgın sürecinde, zor da olsa sabrederek evlerimizde kalacağız, yakın temastan kaçınarak sosyal mesafeye azami dikkat etmenin ve dinimiz İslam’ın bir kuralı olan hijyene riayet etmenin önemini siz değerli kardeşlerimize bir defa daha hatırlatıyorum. Belki de her bayram hem sevindiğimiz hem de sevindirdiğimiz ziyaretlerimizi de gerçekleştiremeyeceğiz. Kalabalık ortamlarda bulunamayacağız. Bu bayramda yapamayacağımız bu davranışları inşallah gelecek bayramlarda bulaşıcı hastalıklardan kurtulmuş olarak sağlıklı bir şekilde yine bu güzelliklerimizi hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Müftü Selami Aydın ayrıca Filistin’de yaşanan zulmede değinerek Filistin’deki müslümanlar için dua etti.

Vaazın ardından saf tutan vatandaşlar bayram namazı kıldı.

Namaz sonrası tekbirlerle minbere çıkan cami imamları, bayramın önemini anlatan hutbe verdi.

Bayram namazı okunan salavatı şerifler ve edilen duaların ardından sona erdi...

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 08:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 5 ay Önce

Bir günde dükkanımda bu camidekilerin 100 de 1 i kadar insan bulunmuyor veya gelmiyor ama dükkanım 20 gündür kapalı.

Mustafa
Mustafa @. - 5 ay Önce

VAllahi olan küçük esnafa oldu.inş bu yapılanlar seçimde sandığa gidildiğinde unutulmaz

mert
mert @. - 5 ay Önce

şimdi soruyorum din bunu kabul edermi evde çocuklar aç ekmek bekler.

Hasip
Hasip - 5 ay Önce

Camiye siyaset sokmasınlar

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 5 ay Önce

Yeni virüs on dakikada bulaşıyor. Bu kadar kalabalıkta semptomsuz geçiren en aşağı beş kişi vardır. Bu cemaatın tümü korona virüsü nü kapmıştır bile. Nasıl olsa vip siyasiler biontech alışı olmuşlardır

SIRADAKİ HABER

banner103