Elazığ'da Görev Yaperken İhraç Edilen Polisin Kardeşi, Fetö'nün Ev Abisi Çıktı  

Bakan Soylu ile ilgili provokatörlük yapmaya çalışan ancak Bakan Varank'ın cevabıyla istediğine ulaşamayınca çalıştığı Anadolu Ajansı'ndan  kovulan Musap Turan'ın, kardeşi, ablası, eniştesi ve yengesinin kardeşi FETÖ'cü çıktı.

Elazığ'da Görev Yaperken İhraç Edilen Polisin Kardeşi, Fetö'nün Ev Abisi Çıktı  

Elazığ'da görev yaparken Terör örgütü üyesi olmak suçundan polislikten atılan Musap Turan'ın kardeşi Talha Turan hakkında 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davanın sürdüğü, ayrıca, Mersin, İstanbul ve Tekirdağ'da yürütülen operasyonlarda "Ev abisi" olarak isminin geçtiği öğrenildi   

İki bakanın bulunduğu ortamda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik provokatörlük yapmaya çalışan ve çalıştığı Anadolu Ajansı'ndan (AA) kovulan Musap Turan'ın, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Elazığ'da görev yaparken polislikten  ihraç edilen kardeşinin yargılanmasının sürdüğü ve ev abiliği yaptığı öğrenildi. Turan'ın kardeşinin yanı sıra aileden bir çok kişinin de FETÖ ile bağlantıları  belirlendi.  

  Dün AA İstanbul muhabiri Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin İstanbul'da katıldığı programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alarak provokatörlük  yapmış, çalıştığı kurumdan kovulmuştu. AA'dan kovulan Turan'ın ailesiyle ilgili ortaya atılan Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili yeni bilgiler de ortaya çıktı.

   FETÖ'NÜN "EV ABİSİ' ÇIKTI"

  Malatyalı olduğu öğrenilen Turan'ın 31 yaşındaki  kardeşi Talha Turan'ın, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaparken, yapılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınıp 2018 yılında da meslekten ihraç edildiği ortaya çıktı. Meslekten ihraç edilen Talha Turan hakkında ayrıca Elazığ Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" suçundan dava açıldığı öğrenildi. Hakkında davası süren Turan'ın, ayrıca   Mersin, İstanbul ve Tekirdağ'da yürütülen FETÖ/PDY'e soruşturmalarında da  askeri sınavlara hazırlanan kaldığı örgütün evlerinde "Ev abisi" olduğu tespit edildi. 3 ayrı operasyonda da ismi geçen şüphelinin İstanbul'da 2012 yılında çevresindekileri sohbetlere götürdüğü, kaldığı evlerde ise sürekli abilik yaptığı itirafçıların ifadelerin de de yer aldı.

  KIZ KARDEŞİ VE ENİŞTESİNDE FETÖ BAĞLANTISI 

  Öteyandan tüm dikkatleri üzerine çeken AA'dan atılan Musap Turan'ın kız kardeşi B.U. ile eniştesi V.U'nun da terör örgütü FETÖ ile bağlantılarının tespit edildiği öğrenildi. Kız kardeş B.U'nun 2018 yılında örgütten maddi destekle ilgili konular içerisinde yer aldığı, kocası V.U'nunda  hem "ByLock" kullanıcısı olduğu hem de polislikten ihraç edildiği tespit edildi.

  Ayrıca, Musap Turan'ın kardeşinin eşi E.T'nin kardeşinin de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında polislikten ihraç edildiği, "ByLock" kullanıcısı olduğu ortaya çıktı.

                 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
yağcılar
yağcılar - 4 ay Önce

sırf yağcılık olsun diye yada ihale almak için ss ve ağarlara yaranmak için hazırlanmış bir haber. babası ve 7 sülalesi 19-20 yıldır ak partili onu neden yazmıyorsun. yağcı elazığ sonhaber

O zaman
O zaman - 4 ay Önce

Tarım bakanınıda görevden alsınlar, abisi darbeci general fetöden tutuklu, şuan büyükelçi şabandşliyide görevden alsınlar... Bu manyık iyi mantık değil. Suç işleyen kim olursa olsun. Bu devlete kim ihanet ederse etsin defteri dürülsün. Ama her yakını fetöcü olanda hain değldir..

Bozo23
Bozo23 @O zaman - 4 ay Önce

Ülkenin %90 ni zaten fetocu, vatan haini. Bu habere göre. Yatacak yerleri yok.

Kenan
Kenan - 4 ay Önce

Bu vatandaş ve ailesi karma karışık bir aile gibi görünüyor, yani sağlam pabuç değiller çıkarları peşindeler yanar dönerler gibi , saf olmayalım.

Cemil
Cemil - 4 ay Önce

Soru sorduğu Bakanın abi size Fetoden Ceza evinde :))

....?
....? - 4 ay Önce

Bu fetoye hala hizmet eden bu yuzden vatanı bölen kim varsa Allah belasını versin

....?
....? - 4 ay Önce

Bu vatan haini yuzlerce insanın katilinin destekcisini savunan herkes şerefini sorgulasın
Elazığ sen Elaziğsin hainlere karşi dik dur yeni yapilanmalar pesindeler bunlar . bunu anlamayan beyinsizidir

erdiii
erdiii @....? - 4 ay Önce

Şeref diye diye ülkenin anasını ağlattınız!!!!

01
01 @....? - 4 ay Önce

Elazığlıların "AKP"ye oy verme zorunluluğu mu var, oy vermeyenler Elazığlı olmuyor mu? Adam ironi yapıp tiye almış. Çünkü senin gibi fanatikler, adamın ironi yaptığı şekilde oy veriyor. Fanatik olmasan, adamın yaptığı zekice ironiye zekanla karşılık verirdin. Hemen basmışsın "nankör, hain" kelimelerini cümlene. Sizde bu standart özellik zaten. Cevap veremediğin kısımda hemen karşıdakini "Hain, nankör, dinsiz, imansız" diye yaftalamak ve cümlelerini bu kelimelerle donatmak. Hiç şaşmaz.

....?
....? @....? - 4 ay Önce

Dolar aylarca en alt seviyeye insede sular depremde 6 ay ücretsiz olsada depremde elaziğa hzimetin yardimin sınırı olmsada sen ak partiye oy vermessin cünkü sen elazigli degilsin. senin gibi sahsi düsünen insanlar elaziğli olamz zaten burda karakterini belli etmissin .senin gibi elaziğlı olmaz nankor, haine destek veren devletini yerden yere vuran elaziğlı olmaz

Oyun
Oyun @....? - 4 ay Önce

Hiç hizmet yapmasa da , bizi sormasa da , yüzümüze bakmasalar da , kibirli kişileri aday yapsalarda , sorunlarımızı çözmeseler de , işsizlik çok artsada , dolar 20 tl olsa da , sularımız akmasa da biz Ak partiliyiz. Oyumuz ak partiye biz başka partiye oy vermeyiz. Şapkalarını ve ya ceketlerini aday gösterseler gene oyumuz ak partiye . Burası elazığ siz ne sandınız ....

Akp
Akp - 4 ay Önce

Ohh fetoye yer yok onun siyasi ayagi olan chpkkyada yer yok

Zaaaaaaaaa
Zaaaaaaaaa @Akp - 4 ay Önce

"FETÖ'nün Siyasi Ayağının Araştırılması Önergesi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi"

Serkan
Serkan - 4 ay Önce

Vay kerğanacı vaaaayyyy.... Demek ele he? Vay be


SIRADAKİ HABER

banner103