Elazığ'da Motosiklet Sürücülerine Kask Dağıtıldı

Trafikte motosiklet kullanırken kask kullanmadığı için hayatını kaybeden sürücüler oldu. Bu tür ölümlerin önüne geçmek, kask kullanımına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen törenle il protokolü motosiklet kullanıcılarına kask hediye etti.

Elazığ'da Motosiklet Sürücülerine Kask Dağıtıldı

Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarında her yıl binlerce insan hayatını kaybetmekte, on binlercesi yaralanmakta ve sakat kalmaktadır.

Trafik kazalarında özellikle motosiklet kullanıcılarının kask kullanmaması ise, en basit kazalarda dahi ölüme neden olmakta..

İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı kampanya kapsamında “Kask kullanımının önemine değinmek, kullanımını artırmak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen programla motosiklet sürücülerine, kask dağıtıldı.

“Kaskını tak hayatta kal” sloganıyla düzenlenen törene Elazığ Valisi Ömer Toraman, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Emniyet Müdürü Celal Sel katıldı.

Vali Ömer Toraman, ülkede trafik kazalarının önlenmesi amacıyla bir çok kampanyanın hayata geçirildiğini belirterek, Türkiye’nin bu kampanyalarla kazaları yüzde 50 düşürdüğünü söyledi.

Vali Toraman, 2021 yılında Elazığ’da meydana gelen kazalarda 23 vatandaşın hayatını kaybettiğini anımsattı.

VALİ TORAMAN: KAZALARDA 23 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Vali Toraman, “Elazığ’da 2021 yılında maalesef 23 vatandaşımızı bu kazalarda kaybetmişiz. Bunların 3 tanesi de motosiklet kazaları. O nedenle ‘bana bir şey olmaz’ dememek lazım. Tedbirli olmak gerekiyor. Tedbir almak lazım. Bizim trafik timlerimizi, arkadaşlarımızın da ortak gayreti hem sürücülerin hem yayaların güvenliğini sağlamak. Önceliğimiz bu, yoksa bizim önceliğimiz ceza yazmak değil. Dediğim gibi eğitim ve rehberlik. Bunun için gayret gösteriyoruz. İnşallah bu kampanya aracılığınızla amacına ulaşır. Özellikle ilimizde motosiklet kullanan bütün arkadaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Teçhizatı olmadan motorlarını kullanmasınlar” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
.
. - 1 yıl Önce

Gazi caddesi, valifahribey caddesi yarayı yemiş. Çift sıra parklardan artık trafik ilerlemiyor. Emniyet, Belediye neden önlem almıyor.

Zaza
Zaza - 1 yıl Önce

Özellikle kureyelere dikkat etmek lazım tamam ekmek parası için çalışıyorlar. Ama bu demek değilki araçların sağından solundan geçmeye hakları var. Trafiği en çok tehlikeye atan bunlardır. En acısı hayatalrını ençok kaybedenlerde kendileri.

..
.. @Zaza - 1 yıl Önce

ÇOK HAKLISIN KARDEŞ TER YÖNDEN GİDEN Mİ DERSİN KALDIRIMDAN GİDENMİ DERSİN

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Sayın Valimiz;Artık şehrimizin genelinde emniyet asayiş kolluk ile,trafik kontrol denetimlerinin görünür olmasını bekliyoruz.Hergun biryerlerde,kurşunlama, bıçaklama ve trafik kazalarının olmasının engellenmesi için bu şart.ÎnsaAllah başlatirsiniz.

SIRADAKİ HABER