Elazığ'da Pazar Fiyatlarında Son Durum Ne?

Sonbaharın son demleri, kış ayına ise sayılı günler kaldı. Bu süreç sebze ve meyve fiyatlarını nasıl etkiledi. Salı pazarının nabzını tutan Kanal Fırat ekibi pazarcı esnafına da kulak verdi, Vatandaşa da. Kanal Fırat Televizyonu Muhabiri Bahadır Göktürk’ün haberini kameraman Orhan Aslan görüntüledi.

Elazığ'da Pazar Fiyatlarında Son Durum Ne?

Pazarcı fiyatlar uygun ama vatandaşın alım gücü yok” dedi, paranın değeri kalmadı diyen bazı vatandaş ise fiyatları pahalı buldu.

Bazı vatandaşlar ise pazarcı esnafı ile fiyatların uygunluğu noktasında hem fikirdi.

Fiyatlara pahalı diyen vatandaşla pazarcı esnafı arasında da zaman zaman atışmalar oldu.

MEYVE VE SEBZE FİYATLARI İSE ŞU ŞEKİLDE;

Maydanoz 1 TL

Marul 1-2-3 TL

Yeşil soğan 2.5 TL

Salatalık 4 TL

Domates 4 TL

Biber 4 TL

Patlıcan 2 TL

Turp 2 TL

Havuç 2 TL

Muz 8 TL

Elma 3.5 TL

Nar 3.5 TL

Üzüm 5 TL

Mandalina 2.5 - 3 TL

Limon 3 kilo 10 TL

Taze fasulye 4 TL

Havuç 1 TL

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 19:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
.
. - 2 yıl Önce

Kimse kusura bakmasın. Türkiyenin en pis pazarı elazığda kurulur. Seçme yasaktır. Pazarcı çürükleri iteler poşete sıkı düğüm atar. Tezgahın önüne halden aldığı 1.kalite malı dizer ama arka tarafta 5.kalite berbat mal vardır. Onları poşete doldurur sana seçtirmez. Tartılar hep hatalıdır, kontrol eden zabıta yoktur. Tartılar gizli ve arka yerlere saklıdır. Ekranlarını göremezsiniz. Tüm türkiyede pazarların belirli noktalarına belediyeler tartı bırakır. Vatandaş aldığı ürünün doğru kiloda olup olmadığına bakar ama bizde o da yoktur.
Pazardan alacağınıza 1 lira daha pahalı olan veya çoğu zaman aynı fiyat olan marketten seçerek alın.Bi zahmet de belediye Tartıları göz önüne aldırsın. Sahtekar pazarcıyıda pazardan atsın.

.
. @. - 2 yıl Önce

hırsızlardan birini buldum.Eksi veren hırsızdır veya hırsıza ortaktır.

Ejder
Ejder - 2 yıl Önce

Adam diyorki elaziğin milleti mali ayırt edemiyor merak etme bu millet mali çok iyi ayırt ediyor pazardaki şeytanları çürük malları verenleri sebzenin meyvenin rengini gizleyen renkli biranda asani sebzeyi suya basip taze diyeni pazar olmuş ŞEYTAN PAZARI milletin karısına kızına üstü kapalı laf atan pezevenk piçleri çok iyi ayırt ediyor

Yusuf
Yusuf - 2 yıl Önce

Fiyatlar kahredici bir şekilde yüksek.6.00₺.domates olursa başka şeye bakmaya gerek yok.

Selami bey
Selami bey - 2 yıl Önce

Türkiye' nin en pis pazarı, bayanlara üstü kapalı imalı sözler, seçmek yasak, çürüğü poşete profesyonel olarak doldurur. Hayatta pazara gitmem.

gakgo
gakgo - 2 yıl Önce

BELEDİYE BAŞKANI, neden bu pazarcıların yaptıklarını denetlemiyor...o zabıta ekiibi ne iş yapıyor???öne güzeli dizip arkadan çürükleri doldurmak dolandırıcılık suçu değil mi?? cumhuriyet savcıları ne iş yapıyor???

memet.
memet. - 2 yıl Önce

yalansoylemeyıneleparavarkı

memet.
memet. - 2 yıl Önce

aleme.ele.kosilerki

Muhabbet yildirim
Muhabbet yildirim - 2 yıl Önce

Elazigin pazarlari rezalet hep secme yok çürükleri doldurup veriyorlar bizim halkimiz alistirmislar çurükleri alacaklariniza gidin manavdan alin


SIRADAKİ HABER

banner109