Elazığ'daki Deprem Konutları İçin Fahiş Fiyatlardan Kiraya Çıktılar

Elazığ’da TOKİ tarafından yapılan ve teslimatı yapılan ilk konutlar olan Dilek ve Petek Sitesi’nde bazı hak sahipleri evlerini çok yüksek fiyatlardan kiralık ilanlara çıkardı. 2 bin 400 TL’ye kadar çıkartılan kiralık konutların fiyatı kamuoyunun büyük tepkisini çekti.

Elazığ'daki Deprem Konutları İçin Fahiş Fiyatlardan Kiraya Çıktılar

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem anında Dilek ve Petek Sitesi’nde bir apartman yıkılmış çevresindeki diğer apartmanlar ise ağır hasar görmüştü.

TOKİ tarafından yerinde yapılan 179 konutun anahtar teslimleri geçtiğimiz günlerde yapılmıştı.

Depremin ardından TOKİ tarafından tamamlanan ve teslim edilen ilk konutlar olan Dilek ve Petek Sitesi’ndeki evler bazı hak sahipleri tarafından bir internet sitesinde kiralık olarak ilana çıkarıldı.

TOKİ’NİN YAPTIĞI EVLER 2.400 TL’DEN KİRAYA ÇIKARILDI

120 ve 100 metre kare olan evler için hak sahipleri kiralık fiyatları 2 bin 400 TL’ye kadar çıkardı. 2 bin 400 TL 2 bin 200 TL gibi çok yüksek fiyatlarla kiraya çıkarılan TOKİ’nin evlerine vatandaşlardan büyük tepki geldi.

“EL İNSAF”

Günlerce teslimatı konuşulan ve evlerin kura çekimiyle belirlenmesi hak sahipleri tarafından büyük tepkiye neden olan Dilek ve Petek Sitesi’ndeki evlerin hak sahipleri tarafından bu kadar yüksek kiralara çıkarılması vatandaşlar tarafından “el insaf” olarak yorumlandı.

KAMUOYU VİCDANSIZLIK OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Deprem sürecinden sonra Elazığ’da kiralık ev fiyatlarının artması en çok depremzedeleri etkilerken bir başka depremzedenin hak sahibi olduktan sonra evlerini değerinin çok üstünde kiraya çıkarması vatandaşlar tarafından vicdansızlık olarak değerlendirildi.

EN YÜKSEK GERİ ÖDEME 995 TL KİRALIK FİYATI 2 BİN 400 TL

Sosyal medyada gelen tepkiler üzerine evini 2 bin 400 TL’ye kiralayan bir hak sahibi kirayı 2 bin 200 TL’ye düşürürken; evini 2 bin TL’den kiraya çıkaran bir diğer hak sahibi ise kirayı bin 700 TL’ye düşürdü. Ancak vatandaşlar geri ödeminin en yüksek 995 TL olduğu TOKİ konutları için istenilen 2 binden fazla kiraların çok yüksek olduğunu ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup
Yakup - 10 ay Önce

Herkes eleştiriyor ya bunlar insan olamaz diye . Aslında bunlar ya birimizin dayısı ya amcası ya arkadaşı ya da tanıdığı. Nefsine uymuş bir insana birşey anlatamazsınız. Bu işi kanunlarla çözersiniz. Kimsede insaf ve merhamet aramayın çünkü kalmadı. Devlet diyecek ki kardeşim sen bunu ticari olarak kullanamazsın. Nokta... Ondan sonra gitsin bir yerlerini duvarlara sürtsünler.

S.Erdem
S.Erdem @Yakup - 10 ay Önce

Gakgolar; Bizim meşhur sekiz köşe sapkamiz varya,onların ifade ettiği manayı artık kimse dillendirmesin,onlar babalarımızın,dedelerimizin zamanında idi ve onlar o şapkayı giyerlerdi.Simdi zaten bu fırsatçılığı,düşene bir tekmede ben atayım diyen bizler,zaten o şapkayı giymiyoruz,onun için bizlere de bu vicdansizlik hak tır.Yani kısaca Dejenere elaziglilar olduk.S.Öztürkün,Z.Demirbağin kan ve gen testi talebi haklı değil mi Allahaşkına?

Burak
Burak - 10 ay Önce

900 lira ödediğin evi 2000 tl üzerine kiraya koy. Ha haram yemişsin ha faiz yemişsin ne farkı var. Anlam veremiyorum evliyim evim yok kiralar yüksek bekliyoruz öyle bu zihniyetteki ev sahipleri insafa gelsin diye

muhammed
muhammed - 10 ay Önce

kiraya koy anladık belki oturmaj istemiyon küçük vs ama devlete 1000 tl ödüyorsun ozaman 1100 koy hadi 1200 2400 ne la acımasız ismi çıktı elazığın utanır utanır insan

Deniz
Deniz - 10 ay Önce

Bu şehri emek hırsızı fırsatçısı bitmez sorsan müslümanlar 5 vakit namazıda kaçırmazlar

Erhan yerli
Erhan yerli - 10 ay Önce

Alçak nefissiz haysiyetten yoksun insanları çoğalmış elazığda

Bir dost
Bir dost - 10 ay Önce

Bu daireler en fazla 1200 TL eder. Kiralamak isteyenler aptallık etmezse, fırsatçılar avucunu yalar.

Yun
Yun - 10 ay Önce

Bu kadar itiraz etmenizin sebebi yüksek kiraya vermek miydi yazıklar olsun ne deprem ne virüs arlandirmadi sizi hâlâ

Dervaz
Dervaz - 10 ay Önce

1 yıl dolmadan bu devlet evinizi yapıp teslim etti ama nakorluk diz boyu hala devleti elestirirsiniz ve bu son kepazelik ile bence bu vijdansizligi yapanlar kendilerini sorgulasın bu insanlık mı bu vijdansizligi depremde evimi kaybettim bire bir yaşadım ama fırsat elime geçince ben niye bukadar insanlıktan çıkıyor diye bir sorgulayın kendinizi nedir bu mal para hırsı
İşte önce bir kendinizi sorgulayın sonra devleti suçayın devlet daha ne yapsın
1999 Marmara depreminde ölüler bir hafta enkaz altındaydı yardım paraları memura maaş olarak verildi
Konut falan zaten yapılmadı
Şimdi bir yıla kalmaz vandalligin elazıgda devlet konut yapıp teslim etti ama yine yaranamıyor


SIRADAKİ HABER

banner103