Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Silindir’ Operasyonu İle İlgili İlk Açıklama Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 50 ilde ‘Silindir’ operasyonunun yapıldığını açıklamıştı. Elazığ'da da Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü, KOM ekiplerince yapılan çalışmalarda ele geçirilen materyalleri paylaşıldı.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Silindir’ Operasyonu İle İlgili İlk Açıklama Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koordinasyonunda Türkiye genelinde ‘Silindir operasyonu gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen operasyonda aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 50 şehirde operasyon düzenlendi.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri başarılı operasyonla Elazığ’da tespit edilen şahısları Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde yakalayarak göz altına aldı ve soruşturma başlattı.

Yakalanan şahıslar Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilirken ele geçirilen materyallere ise incelemek üzere el konuldu.

Düzenlenen operasyonun ardından Elazığ Emniyet Müdürlüğü; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı başarılı operasyonla ilgili çalışmalarda ele geçirilen maddeleri paylaştı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda; tapu senetleri, çekler, tabancalar, pompalı tüfekler, bıçaklar, sahte para, tabanca ve tüfeklere ait fişekler, uyuşturucu madde, tütün ürünleri ve uyuşturucu haplar ele geçirildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğümüzce, suç işlemek amacıyla bir araya gelmiş, eylemsel birlikteliği, eylem çeşitliliği ve hiyerarşik yapısı olduğu belirlenen, yağma, nitelikli dolandırıcılık, tehdit, hakaret, kasten yaralama, suçu üstlenme, mala zarar verme suçları başta olmak üzere, Son dönemde 39 olaya karışan, 22 şüpheli şahsa yönelik, Elazığ ve Bingöl illerinde eş zamanlı operasyon yapılmış ve şahıslar gözaltına alınmış olup, Emniyet Müdürlüğümüzde işlemleri devam etmektedir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2022, 14:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109