Elazığ Gençlik Merkezi Diyarbakır’da

2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği tüm Gökbilim meraklılarına bilim ve toplumu buluşturdu. Aynı zamanda çeşitli atölye etkinlikleriyle alana kurulan stantlarda Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi Dene yap Atölye ekibi ile bu güzel etkinlikte yerini aldı.

Elazığ Gençlik Merkezi Diyarbakır’da

Birçok etkinlik çadırının yanında, Elazığ Gençlik Merkezi Dene yap koordinatörü, 2 Robotik kodlama ve Tasarım Eğitmeni, bir Gençlik Lideri ve bir de gönüllü genç olarak yer aldı.

Stant çocuklar ve ebeveynler tarafından aşırı ilgi gördü. Çocuklar kendi ahşap hayal ettikleri şekilleri ahşap tornalar yardımıyla tasarladılar.

Hem el becerilerini arttırıp hem de dene yap tasarım dersinin alt yapısını bir nebze öğrenmiş oldular. Ekibin, gece olunca da gökyüzü gözleme fırsatı oldu.

EREN: BİREYSEL GELİŞİM DÜZEYİNE ÇOK CİDDİ KATKI SUNMAKTADIR

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, "Bilim alanında yapılan teknolojik gelişmeler Elazığ’da çocukların bireysel gelişim düzeyine çok ciddi katkı sunmaktadır. 2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliğinde görev alan tüm arkadaşlarıma başarıyla bizi orada temsil ettikleri için başta gençlik merkezi idarecilerine ve görev alan tüm diğer arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109