Elazığ İl Özel İdaresi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Elazığ İl Özel İdaresi ekiplerince kırsal alanlarda kedi ve köpekler için mama bırakıldı.

Elazığ İl Özel İdaresi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri köy köy gezerek, iklim koşulları dolaylısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama dağıtımına başladı.

Başlatılan çalışma kapsamında; Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri, köylerde 2,5 ton kedi  ve köpek maması dağıtımı gerçekleştirdi.

Sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılamak amacıyla mama dağıtımı yapan Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri, zorlu iklim şartlarında hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanlarına karşı duyarlılıklarını gösterirken, hayvan sevgisine dikkat çektiler.

ÖZEL İDARE: KEDİ VE KÖPEK MAMALARINI GÖREV ALANIMIZDA BULUNAN KIRSAL ALANLARA BIRAKMAYA BAŞLADIK

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada; “Aynı dünyayı paylaştığımız hayvanların zorlu bir yaşam mücadelesi verdiklerini biliyoruz. İnancımıza göre tüm canlıların yaşamı kutsaldır. İl Özel İdaresi olarak hayvan sevgisine dikkat çekmek ve onların beslenmesine katkıda bulunmak amacıyla Sayın Valimiz Dr. Ömer Toraman’ın talimatları doğrultusunda böyle bir girişimde bulunuyoruz. Bu kapsamda temin ettiğimiz kedi ve köpek mamalarını görev alanımızda bulunan kırsal alanlara bırakmaya başladık” ifadelerinde bulunuldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER